
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Kezdődik a nevezés a harmadik kiadásához érkezett Nektária Székelyföldi Mézversenyre. A rendezvények idén Csíkszereda ad otthont.
2024. augusztus 08., 11:592024. augusztus 08., 11:59
Az esemény során a székelyföldi méztermelők munkájának gyümölcsét, azaz mézeiket fogja megkóstolni, majd értékelni a bíráló bizottság. Az esemény szervezője a korábbi évekhez hasonlóan a Székely Gazdaszervezetek Egyesülete, közösen a hat székely méhészegyesülettel.
A szervezők augusztus 30-ig várják a méhészek nevezését. A versenyre való benevezéshez mintánként és fajtánként 3 db. 370 ml kiszerelésű mézet szükséges eljuttatni az alábbi egyesületek valamelyikéhez:
Erdélyi Méhész Egyesület – Bálde Ernő: 0744525819;
Nyárád-Völgyi Méhész Egyesület – Bálde Ernő: 0744525819;
Kis-Küküllő menti Méhész Egyesület – Nemes András: 0744867399;
Udvarhelyszéki Örvösi Pál Zoltán Méhész Egyesület – Ádám József: 0744347118;
Hargita Megyei Méhész Egyesület – Zöldi István: 0741686770;
Gyergyószéki Méhész Egyesület – Mezei Attila: 0741534995;
Kovászna Megyei Méhész Egyesület – Deák Mihály: 0720542320;
Bioméz Egyesület – Lajos Ferenc: 0723972804.
A három darab minta közül egyet címke nélkül és aranyozott kupakkal kell leadni, ez kerül zsűrizésre, kettőt pedig a méhészet arculatát tükröző címkével szükséges ellátni. Amennyiben a nevező valamelyik méhészegyesület tagja, a nevezési díj egy darab 720 ml kiszerelésű méz, amelyet legkésőbb a versenyre előkészített minták leadásakor kell átadni. Ha nem egyesületi tag, a részvételi díj 100 lej. További információkat az esemény Facebook-oldalán találhatnak az érdeklődők.
Rosszindulatú daganatos betegséggel küzd Ákos. Az 58 éves énekes közleményben tudatta, hogy idén tavasszal egy rutinvizsgálat során pajzsmirigyrákot diagnosztizáltak nála. A szükséges műtéten már átesett, állapota stabil, jelenleg otthon lábadozik.
Július elsejével életbe lépett a 150 eurónál kisebb értékű, unión kívülről érkező e-kereskedelmi csomagokra vonatkozó vámmentesség eltörlését előíró jogszabály.
Nyilvánosságra hozták azt a megdöbbentő felvételt, amelyen jól látható, hogy teljesen zavartan közlekedik egy kamion az E60-ason. Mint a vizsgálatok során kiderült, a teherautó Kovászna megyei sofőrje ittas volt, őrizetbe is vették.
Július 1-jétől, szerdától a jelenlegi 4050 lejről 4325 lejre nő az országos bruttó minimálbér. Erről a március 12-én elfogadott 146-os számú határozatával döntött a kormány.
Húsz megye hatvan településén és Bukarestben okozott károkat a kedd esti vihar – közölte szerdán reggel a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
Közzétette kedden este a vagyonnyilatkozatát Nicușor Dan államfő.
A szaknak megfelelő kötelező tantárgy (matematika vagy történelem) írásbeli vizsgájával folytatódik szerdán az érettségi.
Az időjárás a következő négy hétben is többnyire a kánikula jegyeit fogja megtartani, miközben az ország nagy részén jelentős csapadékhiány várható az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzése szerint.
A minimálbér emelkedése miatt július elsejétől 202,5 lejről 216,25 lejre nő a bírságpont értéke – tájékoztatott kedden a közlekedésrendészet.
Rekord született: még nem fordult elő eddig az, hogy Kovászna megyében négy egymást követő napon vörös kódú, azaz a legmagasabb fokozatú riasztást adjanak ki a hőség miatt.
szóljon hozzá!