
A megművelt területekre október 15-e és december 1-e között utalják az előleget
Fotó: Pinti Attila
Mintegy 19 ezer gazda területalapú, illetve agrár-környezetgazdálkodási támogatásának előlegét kezdi el kiutalni csütörtöktől a Hargita Megyei Mezőgazdasági Intervenciós és Kifizetési Ügynökség (APIA). További hétezer gazda esetében még folynak az ellenőrzések – ők decembertől számíthatnak a szubvencióra.
2020. október 13., 16:022020. október 13., 16:02
2020. október 13., 16:192020. október 13., 16:19
Valamivel több mint 19 ezer gazda esetében sikerült eddig átvizsgálni a területalapú, illetve agrár-környezetgazdálkodási támogatások érdekében benyújtott igényléseket, a munka pedig csütörtöktől az előlegek kifizetési fázisába kerül – fejtette ki lapunknak Haschi András, a Hargita Megyei Mezőgazdasági Intervenciós és Kifizetési Ügynökség vezetője, megjegyezve, hogy az elkövetkező napokban, még nőhet az említett szám, hiszen kollégái folyamatosan a dokumentumok ellenőrzésén dolgoznak.
Mint mondta, a decemberig tartó időszakban
Ez azt jelenti, hogy a fennmaradó összeget december elsejétől jövő év nyaráig juttatják el a gazdáknak.
Haschi azt is közölte, összesen 26 ezer gazda adott le támogatásigénylést, ám a fennmaradó, nagyjából hétezer személy túlnyomó többségénél még ellenőrzések zajlanak, ritkább esetben pedig valamiféle formai hibát találtak a kérelemben. A további jogosultaknak december elsejétől kezdődik meg a kifizetés, ám esetükben már a teljes összeget folyósítja az intézmény. „Ez egy normális folyamat, tíz éve rendszerint így történik” – hangsúlyozta az intézményvezető. Hozzátette, meglátása szerint
Több tíz kilométeren át 1800–2000 méteres magasságban kígyózik, sokan a romániai tereputak királyának tartják. Aki a Transalpinát már bejárta, lehet fogalma róla, de a belőle leágazó Strategica még azt is lepipálja.
A rendőrök őrizetbe vettek három, 18 és 24 év közötti fiatalembert, akiket azzal gyanúsítanak, hogy egy TikTokon terjedő álhír miatt szombaton részt vettek egy bevetésre siető mentőautó megtámadásában a Kolozs megyei Récekeresztúron.
A belügyminisztérium Katasztrófavédelmi Főosztályának (DSU) vezetője, Raed Arafat szerint a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársainak megtámadását az az álhír váltotta ki, amely szerint „egy fekete mentőautó gyerekeket rabol”.
Botokkal, fejszékkel és kövekkel támadtak rá a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársaira, akik egy beteget próbáltak ellátni Récekeresztúron. A mentőautó sofőrje súlyosan megsérült – közölte vasárnap a Facebook-oldalán az egészségügyi minisztérium.
Az együtt végzett munka örömét, az aratás hagyományát és a kaláka közösségformáló erejét is megtapasztalhatták az érdeklődők szombaton Csíkszentkirályon.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) vasárnapi előrejelzése szerint hétfő 10 órától szerda 21 óráig az egész országban kánikulára, rendkívül magas hőmérsékletekre, fokozott hőterhelésre és trópusi éjszakákra van kilátás.
Nyolc centiméterrel nőtt a Duna vízszintje a csernavodai atomerőműnél, ami biztosítja a létesítmény további működését – közölte vasárnap a Facebook-oldalán Radu Miruță.
Mehringer, Co Lee és a Blahalouisiana Sziget fesztiválos koncertjét is láthatják majd a közmédia nézői az M1-en – közölte a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. szombaton az MTI-vel.
Elfogadta a felkérést a köztársasági elnöki tisztségre Baka András – közölte a kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Drón hatolt be szombat reggel Románia irányából Bulgária légterébe, majd a bolgár határtól mintegy 100 méterre felrobbant – közölte Rumen Radev miniszterelnök a bolgár biztonsági tanács ülése után.
szóljon hozzá!