
Fotó: Haáz Vince
A Maros megyében elkezdett, illetve hamarosan kezdődő beruházásokról, fejlesztésekről tájékozódott pénteken Cseke Attila fejlesztési, közigazgatási és közmunkálatokért felelős miniszter, aki Szovátán több Maros megyei RMDSZ-es tisztségviselővel is találkozott. A nap folyamán több településre is ellátogatott.
2021. március 26., 20:092021. március 26., 20:09
2021. március 26., 20:112021. március 26., 20:11
A tárcavezető röviden bemutatta az általa vezetett minisztérium három nagy tevékenységi területét. Ismertette a decentralizációs törvény jelenlegi helyzetét, kiemelve, hogy hamarosan véglegesítik az ifjúsági és sportminisztériummal azt a törvénytervezetet, ami
A fejlesztési minisztérium hamarosan elindítja a kataszterezési programot is, amelynek során 2371 önkormányzat részesül 160 ezer lejes támogatásban, hogy a lakosságnak ingyenes telekkönyvezési szolgáltatásokat nyújtson – összegezte a tárcavezető.
Cseke Attila arról is beszámolt, hogy a minisztérium módosít az építkezési szaktanácsadók és tervezési szakellenőrök vizsgáztatását szabályozó előírásokon. A minisztérium nyilvántartása szerint ugyanis
Ezzel egy időben az elavult építkezési törvények módosítására is szükség van, hiszen az 1970-es években született jogszabályokat már jócskán meghaladta az idő.
A tárcavezető beszámolt a hamarosan induló bölcsődeépítési programról, de a környezetvédelmi minisztériummal közösen környezetkímélő iskolabuszok vásárlását is lehetővé szeretnék tenni. A miniszter Marosvásárhelyen arról számolt be, hogy többek között
amely beruházásnál a fejlesztési minisztérium a finanszírozó. Cseke Attila hozzáfűzte, a vállalkozó, aki elnyerte a munkálatokat, már több helyen is megépítette ezt a típusprojektet.
Fotó: Haáz Vince
Kelementelkén átadták a közösségnek a szintén a fejlesztési minisztérium költségvetéséből megépült művelődési házat, ami szintén jelentős beruházás a közösség számára – hangsúlyozta a miniszter. Marosvásárhelyen a megyei katasztrófavédelmi igazgatóság épületének a teljes felújítását vetették papírra, ami egy 10,6 millió lejes beruházás, és ezáltal egy régi épületet is megmentenek.
Két olyan beruházást is megtekintett Cseke Attila, amely Marosvásárhely és Maros megye számára is egyaránt fontos: a fedett uszodát, amely 98 százalékban már elkészült, és rövidesen átadják. Ezt a minisztérium 52 millió lejjel finanszírozta.
Ezt követően megtekintették a 2007-ben, ugyancsak egy RMDSZ-es miniszter idejében indított, ám 2013-ban „a helyiek által ismert okok miatt” megállt beruházást, a sportkomplexumot, amelynek egy részét időközben a volt városvezetés az önkormányzat nevére telekeltette. Ennek helyzetét aztán sikerült jogilag is tisztázni, és
Szászrégenben egy 8,1 millió lejből, 75 százálékban már elkészült korszerű piacot tekintettek meg.
Fotó: Haáz Vince
Péntek délután a Maros megyei önkormányzat ügykezelésébe tartozó kórház fertőzőosztályának intenzívterápiás részlegének bővítéséről tárgyalt a találkozón Cseke Attila fejlesztési miniszter, Péter Ferenc, a Maros megyei tanács elnöke és Kovács Mihály Levente, a megyei önkormányzat alelnöke. A találkozón egyeztettek továbbá a Maros Megyei Hegyimentő-szolgálat új központjának megépítéséről is, mérlegelve annak lehetőségét, hogy az Országos Befektetési Alapon keresztül állami költségvetésből finanszírozzák ennek létrehozását. „Így a megyei tanács költségvetéséből erre elkülönített összeget más, fontos beruházásokra tudnánk fordítani” – fejtette ki a találkozón Péter Ferenc.
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
szóljon hozzá!