
Hamarosan közvagyonba veszik az új beruházást, ha mindent rendben találnak
Fotó: Csató Andrea
Hamarosan csatlakozhatnak a lakók az Ocfalván, Bikafalván, Hodgyában, Farcádon és Felsőboldogfalván kiépített szennyvízhálózatra. A projekt során a pénz egy részét megspórolta az önkormányzat, amit egy másik beruházás kivitelezésénél hasznosíthatnak.
2024. november 29., 08:402024. november 29., 08:40
Összesen hétmillió lejt nyert a felsőboldogfalvi önkormányzat az Anghel Saligny programban, hogy
Négy éve döntötte el a község akkor új vezetősége, hogy beüzemeli a rendszert, amelynek csak a gerincvezetékei voltak kiépítve. Szakemberekkel konzultálva úgy látták, hogy
Ez tűnt a leggazdaságosabb megoldásnak, ám így is jelentős tőkére volt szükség a kivitelezéshez, ezért is pályáztak az említett programban.
Az elnyert összegből sajnos nem finanszírozhatták a csupán gerincvezetékekből álló rendszer kiterjesztését a portákig, így ebben a lakók segítségét kérték. A többség bele is egyezett abba, hogy befizet nagyjából 2000 lejt a munkálatokra.
Mint Zsombori Levente, Felsőboldogfalva polgármestere legutóbbi megkeresésünkkor elmondta:
Ha ezt elfogadja a helyi képviselő-testület is, akkor csatlakozhatnak a fogyasztók a hálózatra, amelyet a Harvíz Rt. fog üzemeltetni.
Zsombori Levente arról is beszélt a Székelyhonnak, hogy a megpályázott projekt tartalmazta a munkálatok miatt Felsőboldogfalvától Bikafalváig felvágott útszakaszok betömését is visszaaszfaltozását is. Az útburkolat leterítése azonban fölöslegessé vált, hiszen
A munkálatok megkezdésekor azonban a projekt teljes értékének (7 millió lej) a 6 százalékát fizették be az építkezési felügyelőségnek, így némi többlet maradt a hatóságnál. Ezt a különbözetet végül az Árvátfalván tervezett ivóvízhálózat építésére fordíthatják (amelynek megvalósításáért ugyancsak az Anghel Saligny programban pályáztak), miután sikerült megegyezni erről a fejlesztési minisztérium munkatársaival.
Az árvátfalvi projekt esetében, sok bürokratikus munka után, jelenleg a finanszírozási szerződés aláírására várnak Felsőboldogfalván – építkező céget már találtak –, utána elkezdődhet a kivitelezés.
A szakhatóságok a Duna Bala-ágánál is különböző beavatkozási lehetőségeket elemeznek, hogy biztosítsák a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorának működéséhez szükséges vízszintet – jelentette ki péntek este Ilie Bolojan.
Jövő héttől ingyenesen lehet használni a városi buszjáratokat Csíkszeredában a hétvégéken. A Csíki Trans Kft. ugyanakkor 25 százalékkal emeli a bérletek árát, a jegyek ára azonban egyelőre a régi marad.
Országos energetikai válsághelyzetet hirdettek Romániában augusztusra a villamosenergia-termelés csökkenése miatt – jelentette be pénteken Ilie Bolojan.
Újabb marosvásárhelyi útkereszteződéseknél és átjáróknál helyezik üzembe az új jelzőlámpákat az okos forgalomirányító-rendszer részeként. Soós Zoltán polgármester szerint segítenek, gyorsítják a haladást.
Duna vízhozama továbbra is alacsony marad, augusztus 6-áig várhatóan 1450 köbméter/másodpercre csökken, fokozatos emelkedés pedig augusztus második felében várható – közölte csütörtökön az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
Kedden vagy szerdán lehet olyan alacsony a Duna vízszintje, hogy a paksi atomerőmű utolsó, még üzemelő blokkját is teljesen le kell kapcsolni – mondta Magyar Péter miniszterelnök pénteken Pakson.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu szerint a jelenlegi parlamenti erőviszonyok alapján egy új kormány csak szűk többséggel, valamivel több mint 240 szavazattal kaphatna bizalmat a parlamentben.
Mezőrücsre telepednek ki augusztus 3-án, hétfőn a marosvásárhelyi vérközpont szakemberei, lehetőséget adva a véradásra.
Csak részben orvosolja a székelyföldi orvos- és személyzethiányt az egészségügyi létszámstop feloldása.
Döntő házként elfogadta pénteken a képviselőház a sertés- és szarvasmarhatenyésztők idei állami támogatásáról szóló törvénytervezetet.
szóljon hozzá!