
Románul és magyarul is beszerezhető a gasztrotérkép
Fotó: Veres Nándor
Három megyéből több mint százhúsz, minőségi szolgáltatást nyújtó étterem került fel a székelyföldi gasztrotérképre, amellyel a készítők tájékoztatást kívánnak nyújtani a legjobb étkezési lehetőségekről. Nemcsak nyomtatva, hanem online és telefonos alkalmazás révén is böngészhető.
2019. augusztus 30., 22:532019. augusztus 30., 22:53
2019. augusztus 31., 09:302019. augusztus 31., 09:30
„Nyolc éve írom a Gasztrománia blogot, és már több mint ezer étterem-látogatáson vagyok túl. Az utóbbi években szinte nem telt el úgy nap, hogy valaki ne hívott volna fel a különböző éttermekről érdeklődve” – magyarázta Sándor Barna ötletgazda, hogy miért is tartotta fontosnak a székelyföldi gasztrotérkép létrehozását. És pontosan ezért nemcsak a turistáknak, hanem a helyieknek is ajánlja a kiadványt.
A pénteki székelyudvarhelyi bemutatón Sándor Barna rámutatott, noha túljelentkezés volt, végül csak valamivel több mint százhúsz Hargita, Maros és Kovászna megyei, minőségi szolgáltatást nyújtó étterem került fel a térképre. Voltak olyanok is, akiket azért utasítottak el, mert nem feleltek meg az általuk állított követelményeknek.
„Próbáltuk a lehető legszínvonalasabb térképet összeállítani, de nyilván ez egy szubjektív értékelés alapján történt. (...) A lényeg, hogy
Emellett mindent megtesznek, hogy fejlődési pályára állítsák a székelyföldi gasztronómiát” – fejtette ki az ötletgazda.
Fotó: Veres Nándor
A gasztrotérképet összesen 60 ezer példányban nyomtatták ki román és magyar nyelven, amit egyebek mellett a turisztikai irodák vezetőségével megegyezve ingyenesen szeretnék eljuttatni a célközönségnek. Persze ezenkívül szálláshelyeken és éttermekben, valamint rendezvényeken is megtalálhatók lesznek.
András Ervin Sándor – aki elejétől részese volt a projekt kivitelezésének – ismertette, egy szintén
ahol nemcsak a térkép található meg, de a rajta szereplő éttermeket is bemutatják. Természetesen a román és a magyar mellett az angol változat is készül.
Az egyelőre csak androidra letölthető alkalmazás – készül az iOS-kompatibilis változat is – némi pluszt ad a webes tájékoztatóhoz képest: bárhol is vagyunk, nagyon könnyen rászűrhetünk a körülöttünk lévő éttermekre, amelyeket minősíthetünk is. Aki online tájékozódna, az a gasztroterkep.ro weboldalon teheti meg, ahonnan a telefonos applikáció is letölthető.
A tervek szerint jövőre kiadják a térkép aktualizált változatát, amelyben a mostaninál kevesebb étterem kap majd helyet, természetesen egy új válogatás alapján. Gondolkodnak ugyanakkor arról is, hogy hasonló térképet készítsenek a kézműves termelőkről.
Kimutatást kért a fejlesztési minisztérium az önkormányzatoktól az Országos Helyreállítási Alap (PNRR) keretéből finanszírozott beruházások kivitelezési stádiumáról. Arra kíváncsiak, hogy ezek elkészülnek-e határidőre vagy sem.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a középiskolások új opcionális tantárgya, a térinformatika (GIS) tanterve – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
szóljon hozzá!