
Fotó: Hegyi Zsuzsanna
Ugyan elkészült az Európai Unió finanszírozásával létesített szabadidős központ Gyergyószentmiklóson, viszont az átadására, de főként a használatba vételére még nem kerülhet sor.
2020. július 14., 21:052020. július 14., 21:05
Évekkel ezelőtt készültek el a gyergyószentmiklósi szabadidős park tervei a sokáig kihasználatlan Építők utcai, több mint egyhektáros területre. A sikeres pályázást követően, a Regionális Operatív Program keretében kezdték el a többfunkciós park megépítését.
– ismertette a helyszíni sajtótájékoztatón Nagy Zoltán polgármester, bemutatva a park minden szegletét.
Fotó: Hegyi Zsuzsanna
A különféle növények ültetése mellett kikerültek a köztéri bútorok, a padok, a szemetesek, valamint a szabadtéri fitneszeszközök, illetve a játszótéri elemek egy része.
vannak azonban bizonyos játéktéri elemek – egy repülő és egy autó – amelyek a járványhelyzet miatt nem érkeztek még meg Spanyolországból, illetve Olaszországból” – árulta el az elöljáró.
Kész lett továbbá az öntözőberendezés, és begyepesítették a sportpályát, illetve lekövezték a járdákat. A szabadidős parkban elkészült egy fedett tér, ahová eső esetén be lehet húzódni. A bejárathoz kerékpártartó és illemhely került.
Fotó: Hegyi Zsuzsanna
A projekt részeként egy fűnyíró, egyben pedig hótoló járművet vásároltak, ugyanakkor
„Úgy döntöttünk, hogy a következő egy-két évben egy szakcégre bízzuk a park karbantartását, annak érdekében, hogy olyan formát öltsön pár éven belül a hely, amilyet a tervező és mi is megálmodtunk” – mondta a polgármester, hozzátéve, hogy
A park bejáratán belül két mozgássérülteknek fenntartott parkolóhely van kialakítva, a létesítményhez vezető utca teljes hosszát pedig térkővel fogják kirakni, így a gépjárműforgalom korlátozott lesz. A beruházás értéke meghaladja a 2,6 millió lejt, a helyi önkormányzat önrésze két százalék, mintegy 52 ezer lej.
Fotó: Hegyi Zsuzsanna
Fotó: Hegyi Zsuzsanna
Lakóháznál csaptak fel a lángok a maroskeresztúri Patak utcában, fennáll a veszélye, hogy egy szomszédos lakóépületre is átterjednek a lángok – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Lakóház gyúlt ki Gyulas főutcájában hétfőn délelőtt, a lángok több épületre is átterjedtek – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Elkezdődött hétfőn az óvodai beiratkozások első szakasza.
Medvék jelenlétére figyelmeztetett a Ro-Alert riasztórendszer hétfőre virradóra több udvarhelyszéki és gyergyószéki településen – közli a Hargita megyei tűzoltóság.
A határrendészek és a hegyimentők megmentettek vasárnap egy ukrán fiatalembert, aki a Máramarosi-havasokon keresztül lépte át a határt, és bevallása szerint egy hétig bolyongott a hegyekben.
A kulturális minisztérium felvette a szombaton a 79. Cannes-i Filmfesztiválon Arany Pálmával díjazott Fjord című filmet azon stratégiai kulturális projektek listájára, amelyek finanszírozásban részesülnek az Oscar-díjra való jelöléshez.
A háborút nem egy szuperhatalom nyeri meg, hanem a mindenható szeretet, az emberiséget a nyomortól nem a megszámolhatatlan gazdagság, hanem a szeretet kifogyhatatlan ajándéka szabadítja meg – mondta XIV. Leó pápa a vatikáni Szent Péter-bazilikában.
Körülbelül 100 métert zuhant a Bucsecs-hegységben az a két turista, akiket a hegyimentőknek végül sikerült megmenteniük vasárnap.
A Richter-skála szerint 3,5-ös erősségű földrengés történt vasárnap 5 óra 2 perckor Vrancea megyében.
Heves vita bontakozott ki a gyimesbükki Rákóczi-vár felújítása körül, miután Dan Tanasă AUR-os parlamenti képviselő bírálni kezdte a beruházást, illetve annak állami finanszírozását
szóljon hozzá!