
Az eddigi leggazdagabb programmal kedveskednek a szervezők. Archív
Fotó: Barabás Ákos
Kezdődik a huszonhetedik Őszi Vásár: a székelyudvarhelyi rendezvénysorozatot csütörtök délelőtt a városi sportcsarnok előtt nyitják meg, és vasárnap estig folyamatosan programokkal várják a nagyérdeműt.
2019. október 03., 10:012019. október 03., 10:01
2019. október 04., 09:072019. október 04., 09:07
A délelőtt tizenegy órakor tartandó hivatalos megnyitó után már körbe is lehet nézni a sportcsarnokban berendezkedett kiállítók standjainál, illetve az épület szomszédságában felállított sátraknál.
A nyitónapon üzleti konferenciára várják a gazdasági élet szereplőit, a vállalkozókat és minden érdeklődőt. Az Őszi Vásár partnere idén is a Hargita Business Center, így a csütörtök délután három órakor kezdődő előadásoknak a székelyudvarhelyi inkubátorház ad otthont.
A meghívandó előadók listájának összeállításakor fontos szempont volt, hogy aktuális, a gazdasági életet befolyásoló, hasznos témákkal foglalkozzanak. Az üzleti fórumon részt vesz Bálint Csaba makrogazdasági elemző, a Román Nemzeti Bank igazgatótanácsának leendő tagja, Skapinyecz Péter, a rendezvényt támogató CED – Közép-európai Gazdaságfejlesztési Hálózat Nonprofit Kft. cégvezetője, illetve Bessenyei Sarolta, a Romániai Okos Város és Mobilitás Egyesület szakértője. Továbbá előad majd Zilahi Imre, a Transversum Média Trade értékesítési igazgatója, Bartis Botond, a Goodwill Consulting Kft. országos értékesítési igazgatója, valamint Köllő Bálint vállalkozó, aki a Revolut és a Transferwise szolgáltatásokról beszél majd.
Nem csupán a konferenciáról szól a csütörtök, hiszen ekkor lesz a B2B találkozó is, melynek elsődleges célja, hogy alkalmat, teret biztosítson a magyarországi és székelyföldi vállalkozások találkozásához, az üzletkötéshez.
A családi programok pénteken kezdődnek: mint az már hagyománnyá vált, a Nemzetközi Kiállítás és Vásár mellett a Székely Termékek Fesztiválja és a Borfesztivál várja a látogatókat a minifocipályán, illetve lesz számtalan koncert, mesemondó verseny és meglepetések is. Ne feledjék,
A business felszereltségi szintű Toyota Corollát az nyerheti meg, aki augusztus 29. és december 10. között féléves vagy egyéves előfizetést köt a Székelyhon napilapra. Előbbi 210 lejbe, utóbbi pedig 420 lejbe kerül. Jó hír azoknak, akik az egyéves előfizetés mellett döntenek, hogy a sorsoláskor az ő nevük nem egy, hanem három alkalommal kerül az urnába. A második díj egy 12 990 lej értékű fűnyírótraktor, a harmadik díj pedig egy kétszemélyes wellnesshétvége a szovátai Brădet Ensana Health Spában. Az újságra az Őszi Vásáron, lapkézbesítőinknél, szerkesztőségünk és partnereink ügyfélszolgálatain, postán, illetve interneten is elő lehet fizetni.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
Meglehetősen ittas állapotban igyekezett megfordulni járművével szombaton hajnalban egy nő Gyergyóalfaluban, ám végül egy sáncba sodródott – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
10 Celsius-fokról indult a reggel Csíkszeredában június 28-án, amikor az ország nyugati és délnyugati részére vörös kánikulariasztást adott ki az Országos Meteorológiai Igazgatóság.
A rendkívüli hőség miatt több megyében korlátozzák vasárnap a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
szóljon hozzá!