
Az eddigi leggazdagabb programmal kedveskednek a szervezők. Archív
Fotó: Barabás Ákos
Kezdődik a huszonhetedik Őszi Vásár: a székelyudvarhelyi rendezvénysorozatot csütörtök délelőtt a városi sportcsarnok előtt nyitják meg, és vasárnap estig folyamatosan programokkal várják a nagyérdeműt.
2019. október 03., 10:012019. október 03., 10:01
2019. október 04., 09:072019. október 04., 09:07
A délelőtt tizenegy órakor tartandó hivatalos megnyitó után már körbe is lehet nézni a sportcsarnokban berendezkedett kiállítók standjainál, illetve az épület szomszédságában felállított sátraknál.
A nyitónapon üzleti konferenciára várják a gazdasági élet szereplőit, a vállalkozókat és minden érdeklődőt. Az Őszi Vásár partnere idén is a Hargita Business Center, így a csütörtök délután három órakor kezdődő előadásoknak a székelyudvarhelyi inkubátorház ad otthont.
A meghívandó előadók listájának összeállításakor fontos szempont volt, hogy aktuális, a gazdasági életet befolyásoló, hasznos témákkal foglalkozzanak. Az üzleti fórumon részt vesz Bálint Csaba makrogazdasági elemző, a Román Nemzeti Bank igazgatótanácsának leendő tagja, Skapinyecz Péter, a rendezvényt támogató CED – Közép-európai Gazdaságfejlesztési Hálózat Nonprofit Kft. cégvezetője, illetve Bessenyei Sarolta, a Romániai Okos Város és Mobilitás Egyesület szakértője. Továbbá előad majd Zilahi Imre, a Transversum Média Trade értékesítési igazgatója, Bartis Botond, a Goodwill Consulting Kft. országos értékesítési igazgatója, valamint Köllő Bálint vállalkozó, aki a Revolut és a Transferwise szolgáltatásokról beszél majd.
Nem csupán a konferenciáról szól a csütörtök, hiszen ekkor lesz a B2B találkozó is, melynek elsődleges célja, hogy alkalmat, teret biztosítson a magyarországi és székelyföldi vállalkozások találkozásához, az üzletkötéshez.
A családi programok pénteken kezdődnek: mint az már hagyománnyá vált, a Nemzetközi Kiállítás és Vásár mellett a Székely Termékek Fesztiválja és a Borfesztivál várja a látogatókat a minifocipályán, illetve lesz számtalan koncert, mesemondó verseny és meglepetések is. Ne feledjék,
A business felszereltségi szintű Toyota Corollát az nyerheti meg, aki augusztus 29. és december 10. között féléves vagy egyéves előfizetést köt a Székelyhon napilapra. Előbbi 210 lejbe, utóbbi pedig 420 lejbe kerül. Jó hír azoknak, akik az egyéves előfizetés mellett döntenek, hogy a sorsoláskor az ő nevük nem egy, hanem három alkalommal kerül az urnába. A második díj egy 12 990 lej értékű fűnyírótraktor, a harmadik díj pedig egy kétszemélyes wellnesshétvége a szovátai Brădet Ensana Health Spában. Az újságra az Őszi Vásáron, lapkézbesítőinknél, szerkesztőségünk és partnereink ügyfélszolgálatain, postán, illetve interneten is elő lehet fizetni.
Zivatarokra figyelmeztető előrejelzést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a hegyvidéki térségekre, valamint Bánság, Körösvidék, Olténia, Erdély nagy része és Munténia északnyugati részének több megyéjére.
A meteorológiai szolgálat (ANM) hétfői figyelmeztető előrejelzése szerint szerdáig meleg időre és kellemetlen hőérzetre lehet számítani az egész országban.
Hétfőn 12 órakor lejárt az ultimátum, amelyben a Nemzeti Liberális Pártból (PNL) vezetése felszólított öt politikust, hogy lépjenek ki a pártból, ellenkező esetben kizárják őket a PNL-ből.
A képviselőház és a szenátus házbizottságának hétfői ülésén hozott döntés szerint hétfőn 21:30-kor kezdődő ülésén szavaz a parlament plénuma Adrian Veștea kormányáról.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselője, Claudiu Năsui öt intézkedést javasol a leendő kormánynak, amelyek szerinte segítenék a román gazdaságot.
Egy férfi és egy nő meghalt, további három személy pedig megsérült egy vasárnap esti balesetben a Bihar megyei Éradonyban.
Megérkezett a hétvégére az idei nyár első hőhulláma, az országos csúcs vasárnap délután egy tizeddel meghaladta a 36 Celsius-fokot Románia déli részén, Calafatnál.
Csaknem hárommillió forint bírságot kapott az a sofőr, akinek a kisbuszában 760 doboz csempészcigarettát találtak a pénzügyőrök – közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) hétfőn az MTI-vel.
Donald Trump amerikai elnök éles és trágár szavakat használva katonai erő alkalmazásával fenyegette meg vasárnap Iránt arra az esetre, ha nem volna hajlandó hosszú távú békemegállapodást kötni és a Hormuzi-szoros ismételt lezárásával próbálkozna.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök vasárnap benyújtotta a parlamentnek kormánya programját és a miniszterjelöltek névsorát.
szóljon hozzá!