
Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Hivatalból kivizsgálást indított a resicabányai rendőrség, miután sajtóbeszámolók szerint társai bántalmazták egy edzőtáborban a junior tornászválogatott egyik tagját.
2024. április 05., 18:552024. április 05., 18:55
2024. április 05., 18:582024. április 05., 18:58
A Krassó-Szörény megyei rendőr-főkapitányság pénteken arról tájékoztatott, hogy a resicabányai rendőrség vizsgálja az egyik helyi sportkomplexumban történteket, amelyről mi is beszámoltunk.

Súlyosan bántalmaztak és megaláztak egy magyar gyermeket román társai egy resicabányai edzőtáborban. A brutális esetről a román sajtó is cikkezik, van ahol meg is említik, hogy magyar az áldozat, az ügyben Kelemen Hunor RMDSZ-elnök is megszólalt.
Az Agerpres által szemlézett közlemény szerint ütlegelés és egyéb erőszakos tettek, illetve jogellenes fogva tartás gyanúját vizsgálják.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) szerdán hőségre és kelletlen hőérzetre vonatkozó figyelmeztetéseket adott ki, amelyek csütörtöktől az ország nagy részére érvényesek lesznek.
A Duna vízhozama a romániai belépési pontnál, Báziásnál a következő három napban várhatóan másodpercenként 1300 köbméter körül stagnál, majd enyhén nő, és augusztus 25-ére eléri az 1350 köbmétert másodpercenként.
Két, a Richter-skála szerint 3,3-as, illetve 2,9-es erősségű földrengés történt az elmúlt 12 órában Buzău és Vrancea megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Új fejezet kezdődik a közmédia történetében augusztus 20-án, az államalapítás ünnepén elindul a független és hiteles Híradó – közölte a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. Sajtó és Marketing Irodája kedden az MTI-vel.
Szerdán lép államfői hivatalába Baka András. Az Országgyűlés augusztus 11-én választotta meg köztársasági elnöknek a Legfelsőbb Bíróság volt elnökét, akit a kormánypárti Tisza-frakció jelölt.
Közeledik a Száz év magány sorozatfeldolgozásának lezárása, a Netflix pedig közzétette a Grand Finale néven futó utolsó epizód előzetesét.
Nem szabad a törvényalkotást politikai bosszúra, az ellenfelek elleni támadásra használni - hangoztatta Ilie Bolojan, Románia ügyvivő miniszterelnöke kedden.
Egy tervezett ingatlanberuházás miatt tartottak közvitát kedden Kézdivásárhelyen, miután az elképzeléssel nem értenek egyet az érintett utca lakói. A felek végül is nem jutottak közös nevezőre, a végső döntés a helyi képviselő-testület kezében van.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kedden bejelentette, hogy a Hivatalos Közlönyben hétfőn közzétették a Pályázati útmutatót az önálló akkumulátoros villamosenergia-tároló beruházásokhoz, amelyeket a Modernizációs Alapból finanszíroznak.
Nicușor Dan államelnök kedden az alkotmánybíróság feddhetetlenségi törvénnyel kapcsolatos hétfői döntésére reagálva kijelentette, várja a testület indoklását.
szóljon hozzá!