
Ezentúl online is lehet ügyeket intézni a Maros megyei tanácsnál
Fotó: Haáz Vince
Háromnyelvű honlapot indított a Maros megyei önkormányzat, ugyanakkor működik az elektronikus ügyintézési rendszer is. Minderről sajtótájékoztatón számoltak be.
2022. május 31., 19:532022. május 31., 19:53
A digitalizációs folyamat 2018-ban indult el, azzal a céllal, hogy valamennyi irat elektronikus formában is elérhető legyen, valamint hogy az ügyintézés is könnyebben, a 21. század elvárásainak megfelelően történjen. Amint Péter Ferenc, a Maros megyei tanács elnöke fogalmazott,
Az online rendszerhez előbb a belső munkafolyamatokat kellett átalakítani, aztán azt a belső elektronikus felületet, amely lehetővé tette az intézményen belüli online tevékenységet. Harmadik lépésként létrehozták a kliensek által is elérhető elektronikus ügyintézésre szolgáló felületet. Mindezt egy 3,6 millió eurós összértékű európai uniós projekt révén.
Ezentúl online lehet igényelni urbanisztikai bizonylatokat, illetve azok véleményezését, építkezési engedélyeket, felszámolási vagy bontási engedélyeket, építkezési és urbanisztikai engedélyek meghosszabbítását, előzetes jóváhagyásokat a megyei utak mentén tervezett munkálatok elvégzéséhez, illetve a megyei utak mentén történő helymeghatározásra és kivitelezésre vonatkozó engedélyeket.
Az online ügyintézési felület az eservicii.cjmures.ro honlapon érhető el, ahol egy saját fiókot kell létrehozni, ezen keresztül lehet majd mindenféle engedélyt igényelni, dokumentációt feltölteni, díjakat befizetni.
Többletadót kell fizetniük Sepsiszentgyörgyön azoknak a tulajdonosoknak, akik elhanyagolt, rossz állapotú ingatlanokkal rendelkeznek. A lepusztult épületekért a jövő évi ingatlanadó négy-ötszörösét kell kifizetni.
Csapadékra és szélre, hegyvidéken pedig hóviharra, újabb hóréteg kialakulására vonatkozó figyelmeztetéseket bocsájtott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat. Az első- és másodfokú riasztások szombat estig érvényesek.
Megkésve ugyan, de több Hargita megyei sípályát is megnyitottak, és szombattól újabb helyeken lehet majd szánkózni, siklani. Érdemes kihasználni a szabadnapokat és legalább egy nagy sétát tenni a szép havas tájakon.
A Kovászna megyei Bodzafordulón volt a leghidegebb péntekre virradóan, az Országos Meteorológiai Szolgálat adatai szerint mínusz 14,4 fokig esett vissza a hőmérséklet.
Az előző héthez képest egyértelműen nőtt az influenzás megbetegedések száma Hargita megye tisztifőorvosa szerint, aki azt is elmondta, ezt miért nem tükrözi a légúti megbetegedések számát összegző heti feljegyzés.
Az új évben is számos látványosnak ígérkező (és remélhetőleg maradandó élményeket is szerző) néznivalóval rukkol elő a filmipar. Év eleji maratoni összeállításunkban az általunk legjobban várt 20 amerikai filmet mutatjuk be.
Megfellebbezte az előzetes letartóztatását elrendelő bírósági határozatot az a nő, akit azzal gyanúsítanak, hogy a nagydisznódi városi kórház egyik ápolónőjének segítségével megölte az anyját.
Több mint húsz háromszéki önkormányzat támogatja szervezetten a fiatal és kisgyermekes családokat a Babakelengye-programon keresztül. 2025-ben összesen 246 család részesült ajándékcsomagban vagy vásárlási utalványban.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) sárga jelzésű riasztást adott ki csütörtökön Hargita, Maros és Kovászna megye hegyvidéki térségeire az erős szél miatt.
Újabb dróntámadásokat hajtottak végre az orosz erők a román-ukrán határhoz közeli ukrán kikötői infrastruktúra ellen csütörtökön, ezért két F-16-os vadászgépet emeltek a levegőbe a határ térségének megfigyelésére Tulcea megye északi részén.
szóljon hozzá!