
Archív
Fotó: Gergely Imre
Elindul szombattól a múlt évben elkészült borszéki nyári szánkópálya, a fürdőváros új attrakciója – ezzel a turistaszezont is megnyitják. Azt már most látják, hogy ebben az évben közel sem lesz annyi vendég, mint máskor.
2020. július 03., 15:572020. július 03., 15:57
Amint Mik József polgármester elmondta, a vendéglátóhelyek felkészültek, hogy a szükséges óvintézkedések mellett fogadhassák a vendégeket, és az önkormányzat is igyekszik a maga részéről vendégvonzó szolgáltatásokat elindítani.
A múlt évben a szezon végére készült el a bobpálya, amitől a helyiek azt várják, hogy fellendülést hoz az idegenforgalomban. A koronavírus-járvány miatt azonban csak most lehet elindítani a szánkókat. A Hargita Megyei Egészségügyi Igazgatósággal egyeztetve rögzítették azokat a szabályokat, amelyeket be kell tartani a működés során: a megfelelő távolságtartás a sorban állás közben, a kézfertőtlenítő használata a szánkóba történő beülést megelőzően, a létesítményt felügyelők pedig minden egyes használat után fertőtlenítik a szánkókat.
A fürdőváros önkormányzatának közleménye szerint
Mint a közleményben olvasható, „nincs könnyű helyzetben a vendéglátóipar, hiszen a koronavírus új kihívások elé állította az ágazat szereplőit. Ugyanakkor azt gondoljuk, hogy Borszék szerencsés helyzetben van, hiszen földrajzi elhelyezkedése, természeti adottságai ideális helyszínt biztosítanak azok számára, akik biztonságban szeretnék eltölteni idei szabadságukat.”
A borszéki bobpálya hossza 1,5 kilométer, a sípálya felvonója juttatja fel a szánkókat a legmagasabb pontra, innen következhet a lecsúszás. Egyszerre 32 szánkó lehet a pályán, és 6–9 percet jelent egy kör. A létesítmény a tél beálltáig üzemel. Egyelőre ezen a hétvégén, szombaton és vasárnap 10–19 óra között fogadja a kalandra vágyókat a pálya, további információkat a nyitva tartásról a létesítmény Facebook-oldalán lehet találni.
Borszék a korábbi nyarakon csaknem minden hétvégére szervezett valamilyen kisebb fesztivált, hogy a vendégeknek szórakozást, kikapcsolódást nyújtson. Ezek megszervezéséről idén nem lehet szó, legalábbis egyelőre. A polgármester reményei szerint szeptemberben talán sikerül megszervezni a 2018-ban komoly sikerrel útjára indított gasztronómiai és kulturális rendezvényt, a Bográcsfesztivált.
Több olyan mesterséges akadályt találtak a Maros-folyót vizsgáló szakemberek, amelyek nehezítik a halak vándorlását, rontják a víz minőségét és károsítják az ökoszisztémát. Értesüléseink szerint Gyergyócsomafalván le fognak bontani egy gátat.
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 254 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) szombat reggeli adatai szerint.
Sietett, nehogy odaégjen a kalács a sütőben – ezzel magyarázta a gyorshajtás egy 35 éves nő, miután a Konstanca megyei rendőrök 176 km/órával mérték be az autóját.
Két nő is kórházba került Jászvásáron, miután háztartási balesetet szenvedtek a húsvéti asztal előkészítése közben. Egyikük sürgősségi beavatkozásra szorult, miután az ujja beleszorult egy turmixgépbe.
Maros, Hargita és Kovászna megye több települése, természeti kincse is felkerült Az év úti célja vetélkedő döntősei közé. Szavazatunkkal támogathatjuk.
Mindössze néhány óra leforgása alatt a Hargita megyei rendőrök három ittas sofőrt is elkaptak pénteken este.
Tudják, mi a közös Kásás Tamásban, Nagy Feróban vagy éppen Fábry Sándorban? Hogy mindnyájan székelyföldi kötődéssel bírnak – és még sok hozzájuk hasonló közismert ikon igazolja a régi tézist, miszerint a nemzet egy és szétválaszthatatlan.
Vörös beavatkozási tervet aktiváltak Szeben megyében, miután egy három járművet és hét embert érintő balesethez riasztották a mentőegységeket. Egy mentőhelikoptert is a helyszínre vezényeltek Marosvásárhelyről.
Katonai tiszteletadással temették el pénteken a bukaresti Bellu temetőben Mircea Lucescu egykori labdarúgót és legendás edzőt.
Csökkentek az üzemanyagárak Romániában, a változás pedig Székelyföldön is érzékelhető: az adatok szerint több Hargita megyei töltőállomáson is 9 lej alatt tankolható a benzin, miután rövid idő alatt több lépcsőben is mérsékelték az árakat a kutak.
szóljon hozzá!