
Több célból is keres eladó területeket a csíkszeredai önkormányzat. Kültelkek is jöhetnek. Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Nem lesz rövid lejáratú folyamat a csíkszeredai önkormányzat ingatlanvásárlása, amelynek során különböző beruházások céljaira szeretnének telkekhez jutni – értékelt kérdésünkre a város polgármestere. A külterületek megvásárlásához külön eljárási módot is el kell fogadni.
2021. április 22., 10:422021. április 22., 10:42
2021. április 22., 11:242021. április 22., 11:24
Több alkalommal is elhangzott, hogy Csíkszereda nem rendelkezik önkormányzati tulajdonú területekkel szociális és szükséglakások, idősotthon építése vagy oktatási intézmények számára, de ugyanúgy
Ennek viszont még vannak akadályai – ismertette kérdésünkre Korodi Attila polgármester, aki szerint érkeztek javaslatok különböző helyekről, és ezek mind kültelkekre vonatkoznak.
Attól kezdve már nem csak ajánlatokat tudunk fogadni, hanem elkezdődik az a fázis, hogy egy-egy javaslatra visszajelzünk, és törvényes keretek között kezdjük az egyeztetést” – vázolta.
A városvezető kitért arra is, hogy általában nagyobb területeket keresnek, mert bármilyen intézmény létrehozása, tömbházépítés, iskolahálózat-bővítés vagy a konténerek számára nagyobb felület kell, de a városon belül beltelkekre is szívesen fogadnak javaslatokat, felajánlásokat, hogy egyeztetéseket kezdjenek, mert ott másfajta funkciókra lehet gondolni. „Ha részleges vagy teljes közművesítés van a környéken, az számunkra előnyt jelent, mert külön nehézség azt megoldani” – tette hozzá. Korodi úgy látja, hogy
A város jelenleg rendelkezik egy több mint egy hektáros városközponti telekkel, amelyet viszont stratégiai beruházásra tartogat, ugyanakkor az elmúlt években is vásárolt ingatlanokat.
Így 2011-ben a távolsági autóbusz-állomásnak, 2014-ben a Szakszervezetek Művelődési Házának, 2017-ben a zsögödfürdői, jelenleg oltásközpontként üzemelő volt vendéglőnek, 2019-ben a volt Postabank épületének lett a tulajdonosa, de az Országos Lakásügynökség (ANL) által építendő ifjúsági bérlakások számára a város keleti szélén több mint egy hektáros telket is vásárolt.
Vörös beavatkozási tervet aktiváltak Szeben megyében, miután egy három járművet és hét embert érintő balesethez riasztották a mentőegységeket. Egy mentőhelikoptert is a helyszínre vezényeltek Marosvásárhelyről.
A pedagógusok bojkottja miatt a márciusi próbaérettségi eredményei Háromszéken nem mérvadóak. A végzősök kevesebb mint fele vizsgázott, miközben a szakszervezetek már a következő sztrájkhullámot készítik elő az oktatási minisztérium tervei miatt.
Katonai tiszteletadással temették el pénteken a bukaresti Bellu temetőben Mircea Lucescu egykori labdarúgót és legendás edzőt.
Csökkentek az üzemanyagárak Romániában, a változás pedig Székelyföldön is érzékelhető: az adatok szerint több Hargita megyei töltőállomáson is 9 lej alatt tankolható a benzin, miután rövid idő alatt több lépcsőben is mérsékelték az árakat a kutak.
Akik még nem adták le levélszavazatukat, már nem lehetnek biztosak, hogy a postai úton feladott boríték időben megérkezik. Ezért fontos, hogy azokat az RMDSZ vagy az Eurotrans Alapítvány irodáin keresztül juttassák el, vagy a konzulátuson adják le.
Magyarországnak most összefogásra, egységre és biztonságra van szüksége - jelentette ki a miniszterelnök péntek reggel a Facebook-oldalán közzétett videóban.
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 231 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) péntek reggeli adatai szerint.
Két lopási ügyet is felgöngyölített a Kovászna megyei rendőrség, az elkövetők őrizetben várják a hatóságok további döntését.
Az elsőt 1995-ben hozták tető alá, egy évvel azt követően, hogy a mostani társszervezője, a Pro Cantus Egyesület, illetve kamrakórus létrejött. Pénteken és szombaton Kézdivásárhelyen tartják a Felsőháromszéki Kórusfesztivál 29. kiadását.
Az unitáriusok Rómája – így emlegették régen Bölönt, amelynek vártemplomáról a Nemzet útja vezetője az állítja, hogy korábban ortodox volt. Mihai Tîrnoveanut történelemhamisítással vádolják és panaszt tesznek ellene a diszkriminációellenes tanácsnál.
szóljon hozzá!