
Újabb földcsúszásokat fedeztek fel Tibód határában
Fotó: Erdély Bálint Előd
Többszöri sikertelen közbeszerzési eljárás után Hargita Megye Tanácsa végül talált kivitelezőt a Tibód és Székelyudvarhely között leszakadt út (DJ 134A) helyreállítására, ám időközben újabb talajmozgások történtek, emiatt pedig elhúzódhatnak a munkálatok.
2021. február 10., 20:262021. február 10., 20:26
A 2014–2016-ban történt heves esőzések idején csúszott meg a talaj a Tibód határában lévő 134A jelzésű megyei út alatt, ahol félsávon megsüllyedt, majd leszakadt a járható felület. Hargita Megye Tanácsa azóta több alkalommal is megpróbálta helyreállíttatni a problémás szakaszt, ám az említett gondok rendre kiújultak. Ekkor az intézmény földtani vizsgálatokat végeztetett a helyszínen, amelyből kiderült, hogy
A megyei tanács által megrendelt szakértői véleményből kiderült, hogy összesen hat részen csúsznak el a talajrétegek, a folyamat megállítása érdekében pedig lényeges beruházásra van szükség. Egyebek mellett
A helyreállítás megvalósítására összesen három alkalommal hirdetett közbeszerzési eljárást a megyei tanács, mindannyiszor sikertelenül. Végül újraszámolták a munkálathoz szükséges összeget, amit 2,2 millió lejről 4,39 millió lejre emeltek, így pedig volt megfelelő jelentkező a negyedik liciten.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Miután nyertest hirdetett az intézmény, tavaly év végén megkötötték a hátra maradt tervek, illetve a kivitelezés érdekében szükséges szerződéseket a munkát elvállaló cégekkel – jelentette be a Facebookon Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke. Ekkor egyébként arról is beszélt, hogy kilenc hónap alatt kell befejezni a helyreállítást. Borboly Csaba a téma kapcsán lapunknak elmondta,
Ezek eredményének függvényében változásokat kell eszközölni a kivitelezési, illetve a műszaki tervekben, amelyek a költségekre, valamint a munka elvégzésének határidejére is hatással lehetnek. Az építkezés akkor kezdődhet el, ha aktualizálták a terveket és ezt a megyei önkormányzat is elfogadta.
A kulturális minisztérium felvette a szombaton a 79. Cannes-i Filmfesztiválon Arany Pálmával díjazott Fjord című filmet azon stratégiai kulturális projektek listájára, amelyek finanszírozásban részesülnek az Oscar-díjra való jelöléshez.
A háborút nem egy szuperhatalom nyeri meg, hanem a mindenható szeretet, az emberiséget a nyomortól nem a megszámolhatatlan gazdagság, hanem a szeretet kifogyhatatlan ajándéka szabadítja meg – mondta XIV. Leó pápa a vatikáni Szent Péter-bazilikában.
Körülbelül 100 métert zuhant a Bucsecs-hegységben az a két turista, akiket a hegyimentőknek végül sikerült megmenteniük vasárnap.
A Richter-skála szerint 3,5-ös erősségű földrengés történt vasárnap 5 óra 2 perckor Vrancea megyében.
Heves vita bontakozott ki a gyimesbükki Rákóczi-vár felújítása körül, miután Dan Tanasă AUR-os parlamenti képviselő bírálni kezdte a beruházást, illetve annak állami finanszírozását
A Cristian Mungiu rendezésében készült Fjord című, Norvégiában játszódó filmnek ítélte szombat este az Arany Pálmát a zsűri a 79. Cannes-i Nemzetközi Filmfesztiválon.
Felemelő és feltöltő az az összetartozás és szeretet, ami csak itt tapasztalható meg – vélik a zarándokok, akiket arról kérdeztünk, miért látogatnak évről évre a Nagy- és Kissomlyó-hegy közötti nyeregbe, a Hármashalom-oltárhoz pünkösdkor.
Az összmagyarság ünnepe, tízezrek találkozási pontja, „hazatérés” és még sorolhatnánk a csíksomlyói búcsú jelzőit. Újabb fotós összeállításunkban ezúttal a csíksomlyói búcsú arcait mutatjuk, akiken megakadt a fotósaink szeme és lencséje.
A búcsújárás elengedhetetlen kellékei a feszületek, zászlók, egyházi jelképek, amik tájékozódási pontként is szolgálnak a több százezres tömegben. Fotósaink képein mutatjuk az idei búcsú legszembetűnőbbjeit.
Az idei pünkösdszombaton is kegyes, sőt „túl kegyes” volt az időjárás a zarándokhoz, akik tűző napsütésben, nyárias melegben vehettek részt a búcsús szentmisén, Csíksomlyón. Fotókon mutatjuk.
3 hozzászólás