
Képünk illusztráció
Fotó: Balogh Zoltán/MTI
Két Hargita megyei koronavírus-fertőzött vesztette életét kedden, és további négy esetet is igazoltak a térségben. Hosszú idő után az elkülönítésben lévők száma is növekedésnek indult.
2020. június 30., 14:202020. június 30., 14:20
2020. június 30., 14:222020. június 30., 14:22
Hanyatlás helyett tovább fokozódott a járványhelyzet Hargita megyében: két koronavírus-fertőzött életét vesztette, és újabb négy esetet is igazoltak kedden a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal tájékoztatása szerint. Ezzel tízre nőtt a járvány halálos áldozatainak száma a megyében, ahol a kezdetek óta már 318 esetet azonosítottak. A gyógyultak száma 231-re nőtt, 77 aktív fertőzöttet pedig a csíkszeredai és a székelyudvarhelyi kórházakban tartanak megfigyelés alatt. Az új fertőzöttek és a halálesetek kapcsán az országos módszertannak megfelelően ezúttal sem közöltek részleteket.
Intézményes karanténban már senki sem tartózkodik Hargita megyében, otthoni elkülönítésben pedig 478-an vannak, 30-al többen, mint egy nappal korábban. A karanténközpontokat 1028-an hagyták el a járvány kezdete óta, otthonaikat pedig 10 686-an a kéthetes elkülönítési időszak lejártával.
Folytatódik az üzemanyagárak emelkedése: szombaton újabb 15 banival drágult a gázolaj, így literenkénti ára már minden székelyföldi töltőállomáson meghaladja a 10 lejt, míg a prémium gázolaj ára már csak pár banira van a 11 lejes lélektani határtól.
Március 28-tól, szombattól adhatják le levélszavazatukat a magyarországi lakcímmel nem rendelkező választópolgárok az április 12-i országgyűlési választásra – hívja fel a figyelmet Nacsa Lőrinc nemzetpolitikáért felelős államtitkár.
Lefoglalták a hatóságok a belügyminisztériumi katasztrófavédelmi főosztály (DSU) több munkatársának mobiltelefonját.
Hatvan napra hatósági felügyelet alá helyezték a januárban a Temes megyei Csene községben megölt 15 éves fiú nagyapját, aki a gyanú szerint arcon ütötte a gyilkosság egyik vádlottjának anyját.
Nem mindenki tudja, hogy az ökölvívó Papp László rugonfalvi gyökerekkel bírt, ahol ünnepséget terveznek születése századik évfordulója apropóján. Erről meg a sepsiszentgyörgyi kosárlabda őskoráról is beszélgettünk Oláh István egri fertálymesterrel.
A dédai hivatásos és önkéntes tűzoltókat is riasztották egy tarlótűzhöz péntek este. A Maros megyei Ratosnya egyik falujában nehezen megközelíthető területen csaptak fel a lángok.
Szombaton 20:30 és 21:30 között lekapcsolják a parlament épületének belső és külső világítását a Föld órája kezdeményezéshez való csatlakozás részeként – közölte a képviselőház.
Idén is megrendezik Marosvásárhelyen a Virágvasárnapi passió előadást, amelyen a résztvevők együtt élhetik át Jézus Krisztus szenvedéstörténetét. Az érdeklődőket vasárnap 17 órára várják a Nyári Színpadhoz.
A legfelsőbb bíróság perelni készül a kormányt a bírák és ügyészek számára bírósági döntéssel megítélt bértartozások kifizetésének elhalasztása miatt, és első lépésként előzetes panaszt nyújtott be a kormányhoz és a pénzügyminisztériumhoz.
Nicușor Dan államelnök pénteken kihirdette a 2026-os állami költségvetésről és a társadalombiztosítási költségvetésről szóló törvényeket.