
Fotó: Romkat.ro
Tragikus hirtelenséggel, vasárnap elhunyt Baróti Csaba, Székelyszentkirály plébánosa – adja hírül a romkat.ro katolikus hírportál. Az életének 53., papságának 29. évében járó plébánost szülőfalujában, Gyergyócsomafalván helyezik örök nyugalomra szeptember 7-én, csütörtökön.
2023. szeptember 04., 22:152023. szeptember 04., 22:15
2023. szeptember 04., 22:182023. szeptember 04., 22:18
Baróti Csaba 1969. november 11-én született Gyergyószentmiklóson. Teológiai tanulmányait a Gyulafehérvári Hittudományi Főiskolán végezte. 1995. június 25-én szentelték pappá Gyulafehérváron.
Első papi állomáshelye Kézdivásárhelyen volt, ezt követte Csíkszentdomokos, Teke, Szászrégen, majd Nyárádtő és Maroskeresztúr. 2015 óta ő Székelyszentkirály plébánosa.
Székelyszentkirályon kedd este 19 órától lesz virrasztás, majd szerda délelőtt 10 órától búcsúztató szentmise lesz a templomban.
Gyergyócsomafalván szerda este 17 órától lesz virrasztás a ravatalozóban, csütörtökön, 13 órától pedig örök nyugalomra helyezik szülőfalujának temetőjében.
Több mint húsz háromszéki önkormányzat támogatja szervezetten a fiatal és kisgyermekes családokat a Babakelengye-programon keresztül. 2025-ben összesen 246 család részesült ajándékcsomagban vagy vásárlási utalványban.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) sárga jelzésű riasztást adott ki csütörtökön Hargita, Maros és Kovászna megye hegyvidéki térségeire az erős szél miatt.
Újabb dróntámadásokat hajtottak végre az orosz erők a román-ukrán határhoz közeli ukrán kikötői infrastruktúra ellen csütörtökön, ezért két F-16-os vadászgépet emeltek a levegőbe a határ térségének megfigyelésére Tulcea megye északi részén.
Az RDE Harghita Kft. tájékoztatása szerint módosul a háztartási hulladék elszállításának programja az év első hetében.
Jóval fagypont alatti értékekkel indult az új év országszerte, a legalacsonyabb hőmérsékleti érték a mínusz 20 Celsius-fokot is alulmúlta. Székelyudvarhelyen hidegebb volt, mint Csíkszeredában.
A 2026-os országgyűlési választáson Orbán Viktor miniszterelnök arra kér mandátumot, hogy Magyarország kimaradjon az európai háborúból – erről a kormányfő szerdán, az M1 aktuális csatornának adott évzáró interjúban beszélt.
Az új évben uralkodjék közöttünk a megértés és a szeretet, találjunk rá mindannyian az összetartozás örömére – hangsúlyozta Sulyok Tamás köztársasági elnök szerda éjfél után a közmédiában.
Lakóház gyulladt ki Marosvásárhelyen a január elsejére virradóra. A tűzben két, 13 és 16 éves lány szenvedett égési sérüléseket, egyikük életveszélyes állapotban került kórházba.
Komoly mennyiségű, jogellenesen tartott pirotechnikai eszköz került rendőrségi kézre december 31-én Borszéken és Gyergyóhollón a borszéki rendőrök ellenőrzési akciója során.
Nicușor Dan elnök szerint 2026-ban az államnak hatékonyabbá, igazságosabbá kell válnia és közelebb kell kerülnie a polgárokhoz, miután a 2025-ös esztendő „a megpróbáltatások, a szorongások és a jogos kérdések éve” volt.