
Fotó: Pinti Attila
Elhunyt a Szentegyháza határában kedd délután bekövetkezett baleset súlyos sérültje – tudtuk meg a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház sajtóosztályától.
2024. április 10., 10:082024. április 10., 10:08
2024. április 10., 15:212024. április 10., 15:21
A 40 éves férfit többször újra kellett éleszteni, súlyos koponyasérüléseket és mellkasi sérüléseket szenvedett, állapota kritikus volt, intubálásra szorult, az intenzív osztályra szállították. Az orvoscsapat erőfeszítései ellenére április 10-én reggel elhunyt – közölte a kórház sajtóosztálya.
Mint arról beszámoltunk, két autó ütközött kedden délben Szentegyháza Csíkszereda felőli kijáratánál. A balesetben négyen sérültek meg, egyikük súlyosan, őt a roncsok közül kellett kiemelniük a tűzoltóknak.

Egy személyt életveszélyes állapotban, koponyasérüléssel szállítottak kórházba, ketten pedig megsérültek egy közúti balesetben Szentegyháza Csíkszereda felőli kijáratától nem messze, kedden délben.

Két autó ütközött össze Szentegyháza Csíkszereda felőli kijáratának közelében kedden délben. A balesetben egy személy életveszélyesen megsérült, a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint az ütközés körülményei egyelőre tisztázatlanok.

Három csíkszéki lelkipásztor utazott abban az autóban, amely kedden délelőtt frontálisan ütközött egy Audi márkájú személyautóval Szentegyháza Csíkszereda felőli kijáratánál.
A Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház sajtóirodájától megtudtuk, hogy a keddi baleset nyomán négy személyt szállítottak a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház sürgősségi
osztályára.
Egy 33 éves Maros megyei férfi koponyasérülést, mellkasi és csípőzúzódásokat szenvedett, a kórházban ellátták és hazamehetett. Egy 47 éves csíkszeredai férfi felületes sérüléseket szenvedett, mellkasi zúzódások, térdzúzódás miatt szállították kórházba, kivizsgálták, ellátták a sérüléseit, hazamehetett, de további orvosi ellenőrzésre szorul. Egy 60 éves férfi súlyos hasi és mellkasi sérüléseket szenvedett, megműtötték, őt az intenzív osztályon ápolják, az állapota stabil. A fent említett 40 éves, súlyos sérült férfi életét már nem tudták megmenteni.
A magánszemélyek hétfő reggeltől igényelhetnek állami támogatást új gépkocsi vásárlására a 2026-os roncsautóprogram keretében.
Polgár Judit neve évtizedek óta egyet jelent a tehetséggel és a kitartással – írta Magyarország miniszterelnöke a Facebook-oldalán vasárnap, miután a sakkozó megválasztását javasolta köztársasági elnöknek több közéleti szereplő.
A vasárnapi heves viharok 16 megye 29 településén okoztak károkat, négy országútszakaszon is fennakadások voltak a közlekedésben, 88 gépkocsi pedig megrongálódott – közölte a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
A tudomány, a kultúra és a sport tizenhat szereplője levélben fordult Forsthoffer Ágneshez, az Országgyűlés elnökéhez, amelyben Polgár Judit felkérését és megválasztását javasolják köztársasági elnöknek.
Összeütközött egy lengyel és egy magyar motoros vasárnap a 107K jelzésű országúton, a Fehér megyei Mogos (Mogoș) település közelében. A balesetben mindketten megsérültek, kórházba szállították őket.
A Bucsecs-hegységben kialakult felhőszakadás miatt villámárvíz öntötte el Bușteni üdülővárost vasárnap délután, megbénítva az egész települést. A víz autókat és embereket sodort el, de elárasztotta az 1-es országutat is.
Hat megyére másodfokú (narancssárga jelzésű), 22 megyére elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el vasárnap az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
Leállt a Budapest és Bukarest között közlekedő vonat vasárnap az Olt megyei Caracal és Fărcaşele állomások között, miután meghibásodott a korszerűsített, garanciális időszakban lévő mozdony.
Részlegesen leállt vasárnap délelőtt a Facebook, a közösségi oldal jelenleg csak a mobiltelefonos applikáción keresztül elérhető, asztali számítógépről és mobil böngészőből nem.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap másodfokú (narancssárga jelzésű) figyelmeztetést adott ki jelentős mennyiségű csapadékot hozó felhőszakadások, viharos szél, valamint közepes, helyenként nagyméretű jégeső veszélye miatt.