
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Rönkszállító teherautóval ütközött kedden késő este a Maros megyei Petelénél egy személygépjármű, amely Szászrégen irányából Marosvásárhely felé tartott. Tűzoltósági, mentős és rendőri egységek is a helyszínre vonultak.
2020. február 12., 10:172020. február 12., 10:17
2020. február 12., 12:312020. február 12., 12:31
A Maros megyei személygépkocsi vezetőjét ki kellett szabadítani az összeroncsolódott autóból, az életét viszont már nem tudták megmenteni, a helyszínen elhunyt – tájékoztatott Dan Petru Daniel, a Maros megyei vészhelyzeti felügyelőség szóvivője, hozzátéve, hogy a teherautó vezetője nem sérült meg súlyosan.
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
A rendőrség tájékoztatása szerint a személyautó áttért az ellentétes irányú sávra, ahol frontálisan ütközött a rönkszállítóval, aminek következtében a teherautó az árokba borult, a rakománya pedig szétgurult. A baleset körülményeit még vizsgálják.
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Szerdán reggel kilenckor lezárták a DN15-ös jelzésű, Marosvásárhely és Szászrégen közötti országút Petele előtti szakaszát. A járműforgalmat a régi, a falun áthaladó útra terelték, hogy kiemelhessék az árokba borult rönkszállító teherautót és annak szétszóródott rakományát – tájékoztatott Elekes Róbert, az országos út- és hídügyi hivatal brassói igazgatóságának szóvivője.
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Ronthatja Románia államadós-besorolásának kilátásait a Moody's Ratings, ha a kormány nem tudja hatékonyan végrehajtani fiskális konszolidációs tervét – derül ki a nemzetközi hitelminősítő időszakos elemzéséből.
Két személyautó ütközött szombaton reggel Marosvécs közelében, három felnőtt és két kiskorú sérült meg a balesetben.
A szerződéskötésre várnak azokban a Hargita megyei községekben, amelyekben EU-s finanszírozásból alkalmazott, három fős munkacsoportokkal erősítenék a szociális hálót. A leépítési kötelezettség nem akadályozza ezeket a személyzetbővítéseket.
A Hargita megyei sípályák nagy része még nyitva tart a hétvégén, de ha tovább melegszik az idő, a jövő héttől már csak a magasabban fekvők lesznek alkalmasak a sízésre.
Két hétig is inkább az átlagosnál magasabb hőmérsékletre lehet számítani márciusban, aztán pedig dátum szerint is belemegyünk a tavaszba.
A villanyszámla-támogatás eddigi kedvezményezettjei a továbbiakban is automatikusan megkapják a segélyt, nem kell ezt ismét kérelmezniük a program meghosszabbítása miatt – hívta fel a figyelmet az Országos Szociális Felügyeleti és Kifizetési Ügynökség.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken telefonon tárgyalt Mohamed bin Zayed Al-Nahyan sejkkel, az Egyesült Arab Emírségek elnökével.
Több civil szervezet bejelentette, hogy pénteken a Cotroceni-palota előtt tüntet a legfőbb ügyészség, a korrupcióellenes ügyészség és a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség vezetői tisztségébe javasolt személyek kinevezése ellen.
Óvodai csoporttól nyolcadik osztályig várják a jelentkezőket a Sepsi Metropoliszövezet környezettudatosságra nevelő programjára. A kiskertészek idén is könnyen termeszthető zöldségeket fognak ültetni, de meglepetés is vár rájuk.
A kormány csütörtöki ülésén elfogadott sürgősségi rendeletével stabilitási támogatást vezet be a NEET státuszú fiatalok számára, akik megszerzik első munkahelyüket teljes munkaidős, határozatlan idejű munkaszerződéssel.