
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Elhunyt a keddi kibédi baleset egyik sérültje a kórházba szállítást követően – erősítették meg lapunknak a marosvásárhelyi sürgősségi kórháztól.
2023. szeptember 13., 11:112023. szeptember 13., 11:11
2023. szeptember 13., 13:002023. szeptember 13., 13:00
Mariana Negoiţă, a marosvásárhelyi sürgősségi kórház sajtószóvivője lapunknak megerősítette, hogy a keddi kibédi baleset egyik sérültje elhunyt. A 48 éves nő a kisbusz utasa volt.

Kamionnal ütközött egy kisbusz kedden reggel a 13A jelzésű országúton, a Maros megyei Kibéden. A kisbusz sofőrje meghalt, többen megsérültek.
A hatóságok tájékoztatása szerint egy 30 éves, bátosi sofőr vezette kamion Szováta irányából Balavásár felé tartott kedden reggel, amikor egy bal kanyarban összeütközött egy szemből jövő kisbusszal. Utóbbi jármű 45 éves vezetője a helyszínen életét vesztette, tizenkét utast kórházba szállítottak. A kamion sofőrjét alkohol- és drogtesztnek vetették alá, mindkettő eredménye negatív lett.
A szovátai és a marosvásárhelyi hivatásos tűzoltók mellett több mentős egységet és a rohammentő-szolgálat helikopterét is kivezényelték a helyszínre. A balesetben összesen 13 személy volt érintett, közülük hárman szorultak a roncsok közé: egy személy, a mikrobusz sofőrje a helyszínen életét vesztette, egy nőt pedig mentőhelikopterrel szállítottak kórházba – közölte a Maros megyei tűzoltóság.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) vasárnap közölt adatai szerint júliusban 11 971 személynek folyósítottak különnyugdíjat, eggyel többnek, mint előző hónapban.
A pénzügyminisztérium vasárnap közzétett adatai szerint a külföldi államadósság a GDP 30,8 százalékának megfelelő 599,946 milliárd lejre nőtt májusban az előző havi 592,836 milliárd lejről (a GDP 30,5 százaléka).
Isten jelenléte és a gyülekezet imái a legfontosabbak, hiszen így lesz élettel teli a felújított agyagfalvi református templom, ahol vasárnap tartottak ünnepi istentiszteletet. Közösségi összefogás eredménye volt a felújítás.
A Solidaritatea Sanitară szakszervezeti szövetség országos közvélemény-kutatást indított az egészségügyi dolgozók között arra nézve, hogy az új közalkalmazotti bértörvényt el kellene-e fogadni, avagy sem.
Tarlótűz pusztított vasárnap délután a Segesvárhoz tartozó Róra faluban, ebben pedig öt jármű is kiégett egy kertben – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Egy Kolozs megyei turista lezuhant szombaton egy szikláról a Csalhó-hegységben; SMURD-mentőhelikopterrel szállították a marosvásárhelyi sürgősségi kórházba.
Több mint 120 programmal várta a közönséget csütörtöktől vasárnapig a 19. Székelyföldi Lovas Ünnep. Négy napig ismét a lovak, a lovas sportágak, hagyományőrzés és életmód volt fókuszban a a gyergyószentmiklósi Krigel lovaspályán.
Hétfőn az ország nyolc megyéjében és Bukarestben lesz még kánikula, a hegyvidéken és a deli régiókban viharok várhatók.
A Duna vízhozama az országba való belépési pontnál (a baziási szakaszon) a jövő hét vége felé 1550 m³/s-ra emelkedik, ám továbbra is jóval az augusztusi sokéves átlag – 3900 m³/s – alatt marad az INHGA előrejelzése szerint.
Egy 37 éves, eltűnt férfit keres a marosvásárhelyi rendőrség.