
Túlzsúfolt városközpont. Szászrégen új polgármestere a főtér felújításában is gondolkodik
Fotó: Haáz Vince
Újjátervezett sétatérrel, szabadidőközponttal, ifjúsági parkkal, az alsó sétatér rendbetételével, fedett uszodával, stranddal, korszerű mozival és mélygarázzsal tenné európai színvonalú településsé Szászrégent a jelenlegi városvezetés. Márk Endre polgármestert terveiről faggattuk.
2021. február 21., 13:162021. február 21., 13:16
Bár még az idei költségvetés nem készült el és addig szerződéseket sem lehet kötni, amíg nincs meg a pontos keretösszeg, a tervek készen állnak Szászrégen fejlesztésére. Márk Endre új polgármester a prioritások között az infrastruktúrát, a szabadidős tereket, a bicikliutakat említette, a Székelyhonnak felsorolva mindazt, aminek mielőbb szeretnének nekifogni, és amelyek Szászrégent a fejlett városok közé juttathatják majd.
Ezek közül az egyik legnagyobb az a mobilitási terv, amely
A másik, hasonlóan nagy volumenű terv az alsó sétatér rendbetétele az Európai Unió támogatásával. A szászrégeni természettudományi író, ornitológus, Kohl István akkora értéket hagyott a városra, amelyet egy üveg kiállítóteremben szeretnének közkinccsé tenni. Több mint kétezer kitömött állatról van szó, a gyűjtemény igazi kuriózumot jelent Európa-szerte, és amely az egyik vonzereje lehetne a városnak.
Márk Endre polgármester Szászrégen felzárkóztatását tűzte ki célul
Fotó: Haáz Vince
Hosszú, több éves terv a Kerekerdő-projekt, amelynek megvalósítása nyolc évig húzódott, majd félbemaradt. Ahogy a polgármester érdeklődésünkre elmondta, nemrég sikerült a jogi hátterét tisztázni, új tervet készíteni; az eredetinél jóval kevesebb pénzből tavasszal hozzáláthatnak a megvalósításhoz. Akárcsak az alsó sétatérnél, itt is a területrendezéssel, tisztítással kell kezdeni, hogy aztán elkezdődhessen az érdemi munka.
– mondta Márk Endre, hozzátéve, hogy ezzel párhuzamosan a Maros folyó partján egy sétány és egy kerékpárút megvalósításáról egyeztettek az országos vízügyi főigazgatósággal, ugyanis annak hatáskörébe tartozik a partszakasz.
A régi mozi is átalakul, korszerűvé válik
Fotó: Haáz Vince
A polgármesteri hivatal előtt, a város főterén nagy forgalom, parkolóhelyek hiánya tapasztalható. A város elöljárója a Székelyhonnak elmondta, hogy
Ez azt jelenti, hogy újratervezik, meghosszabbítják a teret, a főtéri házak homlokzatait helyrehozzák, valamint az összes, a térhez kapcsolódó utat és utcát is felújítják. A városi mozi is megújul a tervek szerint,
A főtér felújításához hozzátartozik egy száz gépkocsit befogadó mélygarázs megépítése is – tette hozzá a polgármester, aki a további tervek között a fedett uszoda megépítését, a strand felújítását, illetve újabb szociális lakások építését említette.
A szászrégeni Kerekerdő is vonzó hely lesz a tervek szerint
Fotó: Haáz Vince
Az éveken át alpolgármesterként tevékenykedő Márk Endre a tavalyi helyhatósági választások utáni beiktatását követően munkáját a polgármesteri hivatal struktúrájának és működésének átvizsgálásával kezdte, ahogy fogalmazott,
2011-ben Szászrégen 33 281 lakosából 21 337 román, 8552 magyar, 1320 cigány, 129 szász, 50 egyéb anyanyelvűnek vallotta magát. 1893 fő nem nyilatkozott hovatartozásáról.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
1 hozzászólás