
Túlzsúfolt városközpont. Szászrégen új polgármestere a főtér felújításában is gondolkodik
Fotó: Haáz Vince
Újjátervezett sétatérrel, szabadidőközponttal, ifjúsági parkkal, az alsó sétatér rendbetételével, fedett uszodával, stranddal, korszerű mozival és mélygarázzsal tenné európai színvonalú településsé Szászrégent a jelenlegi városvezetés. Márk Endre polgármestert terveiről faggattuk.
2021. február 21., 13:162021. február 21., 13:16
Bár még az idei költségvetés nem készült el és addig szerződéseket sem lehet kötni, amíg nincs meg a pontos keretösszeg, a tervek készen állnak Szászrégen fejlesztésére. Márk Endre új polgármester a prioritások között az infrastruktúrát, a szabadidős tereket, a bicikliutakat említette, a Székelyhonnak felsorolva mindazt, aminek mielőbb szeretnének nekifogni, és amelyek Szászrégent a fejlett városok közé juttathatják majd.
Ezek közül az egyik legnagyobb az a mobilitási terv, amely
A másik, hasonlóan nagy volumenű terv az alsó sétatér rendbetétele az Európai Unió támogatásával. A szászrégeni természettudományi író, ornitológus, Kohl István akkora értéket hagyott a városra, amelyet egy üveg kiállítóteremben szeretnének közkinccsé tenni. Több mint kétezer kitömött állatról van szó, a gyűjtemény igazi kuriózumot jelent Európa-szerte, és amely az egyik vonzereje lehetne a városnak.
Márk Endre polgármester Szászrégen felzárkóztatását tűzte ki célul
Fotó: Haáz Vince
Hosszú, több éves terv a Kerekerdő-projekt, amelynek megvalósítása nyolc évig húzódott, majd félbemaradt. Ahogy a polgármester érdeklődésünkre elmondta, nemrég sikerült a jogi hátterét tisztázni, új tervet készíteni; az eredetinél jóval kevesebb pénzből tavasszal hozzáláthatnak a megvalósításhoz. Akárcsak az alsó sétatérnél, itt is a területrendezéssel, tisztítással kell kezdeni, hogy aztán elkezdődhessen az érdemi munka.
– mondta Márk Endre, hozzátéve, hogy ezzel párhuzamosan a Maros folyó partján egy sétány és egy kerékpárút megvalósításáról egyeztettek az országos vízügyi főigazgatósággal, ugyanis annak hatáskörébe tartozik a partszakasz.
A régi mozi is átalakul, korszerűvé válik
Fotó: Haáz Vince
A polgármesteri hivatal előtt, a város főterén nagy forgalom, parkolóhelyek hiánya tapasztalható. A város elöljárója a Székelyhonnak elmondta, hogy
Ez azt jelenti, hogy újratervezik, meghosszabbítják a teret, a főtéri házak homlokzatait helyrehozzák, valamint az összes, a térhez kapcsolódó utat és utcát is felújítják. A városi mozi is megújul a tervek szerint,
A főtér felújításához hozzátartozik egy száz gépkocsit befogadó mélygarázs megépítése is – tette hozzá a polgármester, aki a további tervek között a fedett uszoda megépítését, a strand felújítását, illetve újabb szociális lakások építését említette.
A szászrégeni Kerekerdő is vonzó hely lesz a tervek szerint
Fotó: Haáz Vince
Az éveken át alpolgármesterként tevékenykedő Márk Endre a tavalyi helyhatósági választások utáni beiktatását követően munkáját a polgármesteri hivatal struktúrájának és működésének átvizsgálásával kezdte, ahogy fogalmazott,
2011-ben Szászrégen 33 281 lakosából 21 337 román, 8552 magyar, 1320 cigány, 129 szász, 50 egyéb anyanyelvűnek vallotta magát. 1893 fő nem nyilatkozott hovatartozásáról.
Tavaly az előző évhez képest 2,6 százalékkal csökkent a gépkocsigyártás Romániában, összesen 545 510 jármű gördült le a gyártósorról – derül ki a Romániai Gépkocsigyártók Egyesületének (ACAROM) szombaton közzétett adataiból.
A Fidesz-KDNP 65 régi és 41 új jelölttel indul az országgyűlési választáson – jelentette be Orbán Viktor, a Fidesz elnöke a párt szombaton Budapesten tartott 31. kongresszusán.
Nem maradnak magukra kiszolgáltatottságukban a székelyföldi hajléktalanok, a régió minden városában felkészülten várják őket a hajléktalanszállók, nemcsak meleg szállással, hanem meleg étellel is.
Kigyulladt egy autóbusz Segesvár mellett szombat délben, a buszon tartozkodó 47 utas sikeresen kimenekült a járműből, senki nem sérült meg.
Előzetes letartóztatásba helyezték azt a férfit, aki szilveszter éjjelén alkohol hatása alatt, egy heves vita során többször ütötte meg ököllel és rugdosta meg feleségét, elsősorban a fején és a felsőtestén.
A Déda községhez tartozó Maroskövesdre riasztották a tűzoltókat szombat reggel, ahol egy középület műszaki helyiségében ütött ki tűz.
Nem csak hó és fagy, de megerősödő széllökések is jelzik, valóban megérkezett a hideg térségünkbe. Keddig nem is fog változni az időjárás.
„Visszaállt a világ rendje” ezúttal a Keleti-Kárpátok csúcsain és hegyközi medencéiben volt a leghidegebb országszerte.
Mindeddig nem okozott komolyabb fennakadásokat Hargita megyében az erős havazás, de az elkövetkező napokra kiadott sárga jelzésű meteorológiai riasztás többletfeladatokat ró a hatóságokra.
Több mint tíz óra késéssel futott be a bukaresti északi pályaudvarra a Muntenia IR 79 nemzetközi vonat, amely még csütörtök délután indult útnak Budapestről. Az országba való belépés után a mozdony meghibásodott.
1 hozzászólás