
Fotó: Veres Nándor
A csíksomlyói kegytemplomban szeptember 10-én az esti 7 órás szentmise keretében elhelyeznek egy szimbolikus fát azoknak a szülőknek, akik egy vagy több gyermeküket gyászolják.
2017. szeptember 08., 12:182017. szeptember 08., 12:18
Ilyés Erika csíkszentdomokosi segítőnővér kezdeményezéséhez csatlakozott a Csíki Anyák Egyesülete, valamint az ügy mellett teljes támogatását felajánlotta a Gyulafehérvári Főegyházmegye Családpasztoráció és a helyszínt, lelkiséget biztosító Csíksomlyói Ferences Szerzetesek Közössége.
Az Elengedés fája méltó folytatása annak a 2012-ben, Biró Juliánna édesanya által elindított kezdeményezésnek, amely gyümölcseként 2013. november elsején sikerült elhelyezni a Millenniumi Templomkertben az Anyaság szobrot, ahová időnként, programjaink szerves részeként ellátogatunk, virágot, koszorút helyezünk el, és gyújtunk gyertyát a túl korán eltávozott kisbabák emlékére.
Mélyen megható látni azt a sok, más időket megélő édesanyákat, akik ilyenkor eljönnek, ott vannak velünk a szobornál, és milyen nagyszerű ez a lehetőség most, hogy ki-ki elhelyezheti a kegytemplomban a kis fánál azt a pár gondolatot, melyet feltűzhet az Elengedés fájára, és részt vehet egy-egy havi megemlékezésen kisdedéért – írják közleményükben a Csíki Anyák Egyesületének tagjai.
Bűnös viszony, életközépi válság, évtizedes barátságot megkérdőjelező tragédia, Sherlock Holmes-újraértelmezés – ezek közül válogathatunk márciusban a néznivalók tekintetében. Streaming-ajánló.
A tarlótüzek veszélyesek, átterjedhetnek védett területekre, háztartásokra – figyelmeztetnek a Maros megyei tűzoltók a tavasz apropóján, amikor hirtelen megnő a tarlótüzek száma.
Bogdan Ivan energiaügyi miniszter szombaton azt nyilatkozta: „rendkívül fontosnak” tartja, hogy Romániában az üzemanyag ára ne érje el a két számjegyű tartományt.
Szombaton délután közúti baleset történt a Marosvécshez tartozó Disznajón, ahova két mentőautó szállt ki.
Közlekedési balesetben volt érintett Bukarestben Alexandru Nazare pénzügyminiszter – értesült az Agerpres rendőrségi forrásokból.
Személyautóval ütközött egy mentőautó szombaton Nagyszebenben. A balesetben heten voltak érintettek, köztük egy kiskorú.
Felszentelték és a közösség szolgálatába állították Fogaras városának új ékszerét, az evangélikus óvodát és oktatási központot. A magyar gyerekek jövőjét szolgáló intézmény a Kárpát-medencei Óvodafejlesztési Program keretében újult meg.
Tavaly 11 százalékkal csökkent a bűnözés Romániában 2024-hez képest – közölte Cătălin Predoiu tárcavezető a belügyminisztérium 2025-ös tevékenységi mérlegét ismertető eseményen.
Csaknem 600 jobbkormányos autó sofőrjét bírságolták meg a rendőrök egy ellenőrzés során különféle szabályszegések miatt.
Elindította a belügyminisztérium a prefektusi hivatalok személyi állományának átalakítására irányuló eljárást.
szóljon hozzá!