
Fotó: Veres Nándor
A csíksomlyói kegytemplomban szeptember 10-én az esti 7 órás szentmise keretében elhelyeznek egy szimbolikus fát azoknak a szülőknek, akik egy vagy több gyermeküket gyászolják.
2017. szeptember 08., 12:182017. szeptember 08., 12:18
Ilyés Erika csíkszentdomokosi segítőnővér kezdeményezéséhez csatlakozott a Csíki Anyák Egyesülete, valamint az ügy mellett teljes támogatását felajánlotta a Gyulafehérvári Főegyházmegye Családpasztoráció és a helyszínt, lelkiséget biztosító Csíksomlyói Ferences Szerzetesek Közössége.
Az Elengedés fája méltó folytatása annak a 2012-ben, Biró Juliánna édesanya által elindított kezdeményezésnek, amely gyümölcseként 2013. november elsején sikerült elhelyezni a Millenniumi Templomkertben az Anyaság szobrot, ahová időnként, programjaink szerves részeként ellátogatunk, virágot, koszorút helyezünk el, és gyújtunk gyertyát a túl korán eltávozott kisbabák emlékére.
Mélyen megható látni azt a sok, más időket megélő édesanyákat, akik ilyenkor eljönnek, ott vannak velünk a szobornál, és milyen nagyszerű ez a lehetőség most, hogy ki-ki elhelyezheti a kegytemplomban a kis fánál azt a pár gondolatot, melyet feltűzhet az Elengedés fájára, és részt vehet egy-egy havi megemlékezésen kisdedéért – írják közleményükben a Csíki Anyák Egyesületének tagjai.
Várhatón pénteken nyitják meg a forgalom előtt a Transzfogarasi út Piscul Negru és Bilea-vizesés közötti szakaszát, ha ezt a helyszíni ellenőrzések megerősítik, és az időjárási viszonyok lehetővé teszik – jelentette be kedden Cristian Pistol.
Közvitára bocsátja kedden a környezetvédelmi minisztérium a roncsautóprogram pályázati útmutatóját – jelentette be sajtótájékoztatóján Diana Buzoianu.
Diana Buzoianu ügyvivő környezetvédelmi miniszter szerint nem mindegyik önkormányzat alkalmazza azt a jogszabályt, amely a többlépcsős procedúrát egyszerűsítve lehetővé teszi a településekre bejáró veszélyes medvék azonnali kilövését.
Kelemen Hunor szerint a „közvetítőkön keresztül történő kormányzás nem működik”, és egy politikailag kinevezett miniszterekből álló kormány előnyösebb lett volna a kijelölt miniszterelnök által javasolt technokrata kabinetnél.
Eugen Tomac kedden kijelentette, hogy nem az ő személyes kormányának, hanem Románia kormányának kér majd bizalmat a parlamenttől.
Călin Georgescu kedden felszólította a parlament „hazaszerető” tagjait, hogy kezdeményezzék Nicușor Dan államfő hivatalából való felfüggesztését, aki szerinte „önkényesen” és „kihívóan” bízta meg Eugen Tomacot kormányalakítással.
Az RMDSZ egyelőre nem tudja megígérni, hogy bizalmat szavaz a megalakulóban lévő kormánynak, és a további egyeztetések előtt megvárja a miniszterjelöltek végleges névsorát, valamint a kormányprogramot.
Nem nőtt, hanem csökkent hétfő óta az üzemanyagok ára Romániában, a dízel pedig több helyen még mindig olcsóbb, mint a benzin.
Japán sztrájkba kezdtek kedden a Sanitas szakszervezet tagjai az új bértörvénytervezet elleni tiltakozásként.
Összesen 207 helyszínen tart házkutatást kedden a rendőrség a Jupiter művelet keretében bűncselekményekkel gyanúsított személyeknél.
szóljon hozzá!