
Fotó: Haáz Vince
Elfogadták hétfőn délután a marosvásárhelyi polgármesteri hivatal szervezeti felépítését, ami lehetővé teszi, hogy az állami kincsár átutalja a visszatartott pénzeket.
2024. október 07., 18:012024. október 07., 18:01
A marosvásárhelyi önkormányzat nyáron fogadta el a polgármesteri hivatal szervezeti felépítését (organigram), amelyből kiderül, hogy hány alkalmazottja van a hivatalnak. Ezt azonban rögtön megtámadta a Maros Megyei Prefektusi Hivatal, kérve a határozat felfüggesztését. A jogi hercehurca tisztázására várva az állami kincstár visszatartotta az augusztusra és szeptemberre esedékes, a jövedelemadóból visszaosztott összegeket. Ez megközelítően ötven millió lej, és ezen kiesés miatt
A marosvásárhelyi tanácsnak többször a napirendjére volt tűzve az elmúlt időszakban az organigram, de mindig az ülés kezdetekor lekerült a napirendi pontok közül. Hétfőn azonban átvágták a gordiuszi csomót: összehívták a marosvásárhelyi önkormányzatot egy azonnali ülésre 15 órára, online.
A mindössze hétperces ülésen a teremben jelen lévő, vagy online bekapcsolódott tanácsosok 17 igennel és három tartózkodással megszavazták a város szervezeti felépítését, olyan formában, amely figyelembe veszi a prefektusi hivatal korábbi kifogásait. Ennek értelmében
Kilőttek azt a medvét, amelyik megtámadott hétfőn egy svájci turistát a Transzfogarasi úton.
A RMDSZ úgy döntött, hogy nem vesz részt Adrian Veștea esetleges kormányában - jelentette be Csoma Botond szóvivő, a szövetség képviselőházi frakcióvezetője.
Nyilvánosságra hozta az ellene készült vádiratot Barti Tihamér, aki kedden részletesen beszélt az ellene zajló büntetőeljárásról. A politikus ügyét tárgyaló alapfokú eljárás még nem indult el. Arra számít, hogy az eljárás hosszú évekig elhúzódhat.
A marosvásárhelyi megyei sürgősségi kórház intenzív osztályán fekszik kritikus állapotban az a 12 éves lány, akit hétfő délután két másik emberrel együtt elgázolt a járdán egy személygépkocsi a Beszterce-Naszód megyei Marosborgón.
Összesen tizenhárom Hargita megyei településen adtak ki medveriasztást az elmúlt négy napban. Legtöbbször Korondon kellett figyelmeztetni a lakosságot, de Székelyudvarhelyen, Csíkszeredában és Gyergyószentmiklóson is jelezték a nagyvad jelenlétét.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kedd reggel, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) vezetősége által hétfő este adott ultimátum lejárta után bejelentette, hogy álláspontja nem változott, nem adja vissza kormányalakítási megbízását.
Elsőfokú, sárga jelzésű viharriasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM), amely szerdán déltől csütörtök éjjel két óráig érvényes többek között Maros és Hargita megyére is.
Jelentősen felmelegszik az idő június végére, a hőmérsékletek meghaladják majd a sokéves átlagot, miközben az ország nagy részén kevés csapadék várható – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzéséből.
Eszméletlen állapotban emeltek ki egy 14 éves fiút hétfőn délután egy tó vizéből a Botoșani megyei Dorohoiban. A tűzoltók több mint kétméteres mélységben találták meg az áldozatot.
szóljon hozzá!