
Fotó: Pinti Attila
Megnyitották az autósok előtt, így hétfőtől használható a felújított Gál Sándor téri parkoló Csíkszeredában.
2023. augusztus 01., 16:242023. augusztus 01., 16:24
2023. augusztus 01., 17:342023. augusztus 01., 17:34
Bár még hivatalos átadó nem volt, a hónapok óta munkatelepként működő állomáshely hétfőtől ismét az autósoké, ugyanis
előtte pedig a menetirányt jelző festések és a közlekedési táblák is a helyükre kerültek.

Körbekerítette és lezárta a kivitelező a felújítás alatt lévő körparkolót Csíkszeredában, így nem használható a felújítás befejezéséig.
Noha a régi körparkolóból kialakított megálló végre elnyerte a korszerű, modern formáját, a létesítmény környékéről ez még nem mondható el.

Júliusra befejeződik Csíkszeredában a Gál Sándor tér átalakításának első része, elkészül az új parkoló. A munkálatok ezzel leállnak, a játszótér és a park felújítása idén nem történik meg, ezeket ismét használatba adják.
A parkoló és a tömbházak közötti részen a vezetékek földbehelyezése és a földmunkák miatt egyenetlen és sáros a talaj, eső után pedig igazi kihívás ott gyalogosan elhaladni, ami sokakat érint, hiszen többek között ott található a Goscom távhőszolgáltató és a Harvíz regionális vízszolgáltató forgalmas pénztára is.
Mint már írtunk róla, a beruházás részét képezi még egy automatizált közvécé is, amely az első ilyen korszerű létesítmény lesz a városban, és a parkoló mellett kap helyet.
Bors Béla, Csíkszereda alpolgármestere korábban azt nyilatkozta, hogy
A tér további részét egy későbbi időpontban újítják fel.
Vörös beavatkozási tervet aktiváltak Szeben megyében, miután egy három járművet és hét embert érintő balesethez riasztották a mentőegységeket. Egy mentőhelikoptert is a helyszínre vezényeltek Marosvásárhelyről.
A pedagógusok bojkottja miatt a márciusi próbaérettségi eredményei Háromszéken nem mérvadóak. A végzősök kevesebb mint fele vizsgázott, miközben a szakszervezetek már a következő sztrájkhullámot készítik elő az oktatási minisztérium tervei miatt.
Katonai tiszteletadással temették el pénteken a bukaresti Bellu temetőben Mircea Lucescu egykori labdarúgót és legendás edzőt.
Csökkentek az üzemanyagárak Romániában, a változás pedig Székelyföldön is érzékelhető: az adatok szerint több Hargita megyei töltőállomáson is 9 lej alatt tankolható a benzin, miután rövid idő alatt több lépcsőben is mérsékelték az árakat a kutak.
Akik még nem adták le levélszavazatukat, már nem lehetnek biztosak, hogy a postai úton feladott boríték időben megérkezik. Ezért fontos, hogy azokat az RMDSZ vagy az Eurotrans Alapítvány irodáin keresztül juttassák el, vagy a konzulátuson adják le.
Magyarországnak most összefogásra, egységre és biztonságra van szüksége - jelentette ki a miniszterelnök péntek reggel a Facebook-oldalán közzétett videóban.
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 231 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) péntek reggeli adatai szerint.
Két lopási ügyet is felgöngyölített a Kovászna megyei rendőrség, az elkövetők őrizetben várják a hatóságok további döntését.
Az elsőt 1995-ben hozták tető alá, egy évvel azt követően, hogy a mostani társszervezője, a Pro Cantus Egyesület, illetve kamrakórus létrejött. Pénteken és szombaton Kézdivásárhelyen tartják a Felsőháromszéki Kórusfesztivál 29. kiadását.
Az unitáriusok Rómája – így emlegették régen Bölönt, amelynek vártemplomáról a Nemzet útja vezetője az állítja, hogy korábban ortodox volt. Mihai Tîrnoveanut történelemhamisítással vádolják és panaszt tesznek ellene a diszkriminációellenes tanácsnál.
szóljon hozzá!