
Felfordulást okozott a rendőrség épületében a 28 éves fiatalember. Sokba került neki az erkölcsi bizonyítvány kiváltása
Fotó: Haáz Vince
Kiürítették és fertőtlenítették csütörtökön a Maros megyei rendőrség ügyfélfogadó irodáját, miután ott megjelent egy fiatalember, aki otthoni elkülönítésben kellett volna legyen.
2020. június 04., 19:332020. június 04., 19:33
Mint Emanuela Farcas a rendőrség sajtószóvivője elmondta egy 28 éves nyárádtői fiatalember jelentkezett a megyei rendőrség ügyfélfogadó irodájába és ki akarta váltani a büntetlen előéletet bizonyító okiratot. A kérvényt megírta és benyújtotta és ott helyben várta, hogy kiállítsák az erkölcsi bizonyítványát. Az ügyeletes rendőr azonban amikor beütötte nevét a nyilvántartóba, kiderült, hogy a fiatalember otthoni elkülönítésben kellene legyen.
Az előírásokat megszegő személyt 1000 lejre büntették és 14 napra intézményes karanténba helyezték, kötelezve, hogy ő maga fizesse a szállás és ellátás költségeit. Az ügyfélfogadó helyiséget kiürítették, fertőtlenítették, az esetleges fertőzés elkerülése érdekében.
Július 20-án indul a magánszemélyeknek szóló 2026-os roncsautó-program, a jelentkezési időszak pedig december 31-ig tart – jelentette be kedden a Környezetvédelmi Alapkezelő (AFM).
Az emberi és anyagi erőforrások hatékonyabb kihasználása, a közös országos és uniós pályázatok jobb kiaknázása érdekében egészségügyi konzorciumot hoztak létre Marosvásárhelyen. A rivalizálás helyett összefogtak a beteg gyógyulása érdekében.
A Sanitas szakszervezeti szövetség országos tanácsa keddi rendkívüli ülésén a teljes egészségügyi ágazatot érintő általános sztrájk meghirdetéséről döntött a kormány gazdaság- és társadalompolitikája elleni tiltakozásul.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán közölte, hogy júliusban és augusztusban Románia legfontosabb feladata az országos helyreállítási tervhez (PNRR) kapcsolódó uniós források lehívása.
Kolozs megye az országban az első helyen áll az érettségi vizsgaeredmények tekintetében, 14 iskolában pedig 100 százalékos a sikeresen vizsgázó diákok aránya – tájékoztatott kedden a Kolozs Megyei Tanfelügyelőség (ISJ).
Két öreg fűzfát vágtak ki kedd délelőtt a csíkszeredai központi parkban. A kivágott fák betegek, üregesek voltak, egy újabb vihar esetén a kidőlés fenyegette őket.
Közzétették az érettségi vizsga első eredményeit kedd délelőtt. Székelyföldön több kiemelkedő eredmény is született: Maros megyében egy diák maximális, 10-es átlagot ért el, Hargita és Kovászna megyében is 9,9 feletti átlagokkal zártak a legjobbak.
Sárga jelzésű időjárási figyelmeztetéseket adott ki keddre és szerdára az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM), légköri instabilitás, megerősödő szél és viharok miatt.
Az elmúlt években a marosvásárhelyi állatkert vezetősége a Bernády György polgármester korából származó faragott burkolóköveket és szegélyköveket összegyűjtötte és megőrizte, most pedig visszaadja őket.
Közzétették kedden a nyári érettségi vizsga eredményeit.
szóljon hozzá!