
Üresen kong Marosvásárhely főtere. Vannak, akik a tiltás ellenére sem maradnak otthon
Fotó: Haáz Vince
Nőtt az intézményesített karanténban, valamint a lakhelyi elkülönítésben lévő személyek szám Maros megyében. Az elmúlt 24 órában a rendvédelmi szervek számos bírságot róttak ki a kijárási tilalom megszegéséért. Egy lakhelyi elkülönítés alatt álló személyt ötezer lejre büntettek, amiért elhagyta otthonát.
2020. március 29., 15:162020. március 29., 15:16
2020. március 29., 17:362020. március 29., 17:36
Jelentősen megnőtt az intézményesített karanténban levő személyek száma Maros megyében. A prefektúra által közölt adatok szerint vasárnap délben 247 személy volt felügyelt karanténban, míg szombaton csupán 200. Az otthoni elkülönítésben levő személyek száma is folyamatosan emelkedik, jelenleg 4677 személy van megyeszerte, ez 400-al több mint szombaton.
Az elmúlt 24 órában a megye területén 320 rendőr teljesített szolgálatot az utakon, 1100 személygépkocsit állítottak meg és 2000 személy igazoltattak. A kirótt büntetések összértéke 540 000 lej.
Felfüggesztették a beutalásokat és elhalasztották az előre betervezett műtéteket a iași-i Szent Mária gyermekkórházban.
Börtönbe került egy 28 éves, ittas vezetésért már elítélt férfi, egy 56 éves ellen pedig bűnügyi eljárás indult Kovászna megyében. Mindketten ittas állapotban vezettek autót.
Több ezren tüntettek péntek este a bukaresti Victoriei téren a Recorder oknyomozó portálnak a rendszer problémáit feltáró dokumentumfilmje nyomán.
Több Maros megyei településen is lakóházakban és gazdasági melléképületekben keletkezett tűz szombatra virradóra. A tűzoltók minden esetben gyorsan beavatkoztak, személyi sérülés sehol sem történt.
Enyhén melegebb időjárásunk lesz az ilyenkor megszokottnál egészen év végéig, beleértve a karácsonyt is. A négyhetes előrejelzés szerint majd januártól térhetünk vissza a megszokott hőmérsékleti tartományokba.
Köszönetet mondott pénteken a Facebook-oldalán a bukaresti ítélőtábla vezetőségével szembeszálló Raluca Moroșanu mindazoknak, akik támogatják őt és a Recorder dokumentumfilmjében megszólaló Laurențiu Beșu bírót.
A legfrissebb tanulmány szerint Romániának a legnagyobb a medveállománya Európában, 10 600 és 12 700 közötti a barnamedvék száma az országban – számolt be pénteki brassói sajtótájékoztatóján a környezetvédelmi miniszter.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken megtekintette az észak-erdélyi (A3-as) autópálya két Bihar megyei szakaszának – a 26,35 kilométeres Berettyószéplak–Bisztraterebes és a 28,5 kilométeres Bisztraterebes–Bihar – munkálatait.
Újabb leprás megbetegedést igazoltak Kolozsváron – nyilatkozta pénteken az Agerpresnek a Kolozs Megyei Közegészségügyi Igazgatóság vezetője. Dr. Corina Criste elmondta, hogy a fertőzött személy kezelésre szorul, de a kilétét nem részletezte.
Romániában is kimutatták a H3N2 influenzavariáns több országban terjedő K alvariánsát – közölte pénteken az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP).
1 hozzászólás