
Fotó: Veres Nándor
Nagyon jól teljesítettek a székelyudvarhelyiek a múlt szombaton megrendezett újrahasznosítási kampányon. A RoRec Egyesület a polgármesteri hivatallal, az RDE Harghita hulladékgazdálkodási vállalattal, illetve néhány önkéntessel közel 25 tonna elektromos és elektronikai hulladékot gyűjtött össze.
2018. június 27., 19:022018. június 27., 19:02
2018. június 27., 19:042018. június 27., 19:04
Évről évre érezhetőbb a lakosság környezettudatossága, már nem jellemző, hogy a meghibásodott háztartási készülékeket a hulladéktárolók mellett hagyják, inkább kivárják a gyűjtést, és leadják – közölte lapunkkal Prunel-Szathmári Andrea, a RoRec Egyesület helyi képviselője. Hozzátette,
Eredetileg négy gyűjtőpontot állítottak fel, azonban a szombat reggeli eső miatt a Tábor-negyedit megszüntették, így maradt a volt Stúdió mozi parkolója, a Tamási Áron út és a Megálló utca kereszteződésében lévő vonatállomás, valamint a Kaufland parkolója – mindhárom helyszínen óriási volt a forgalom.
Fotó: Veres Nándor
Mivel a lakosoktól és cégektől közel 25 tonna e-hulladék gyűlt be, az összesítést csak szerdára sikerült elvégezni. A nagy mennyiség egyrészt annak köszönhető, hogy míg előző években két gyűjtőkampányt szerveztek, a tavaly októberi elmaradt. Másrészt
– vélte az egyesület képviselője. „Az udvarhelyiek érdeme a sikeres akció, hiszen nagyon aktívak voltak, rengetegen eljöttek a gyűjtőpontokra. Olyan is volt, aki csak későn, este nyolc órakor ért oda, amikor az autók már készültek elmenni, de vállalta, hogy kimegy a telepre. A polgármesteri hivatal és a hulladékgazdálkodási vállalat is nagyon sokat segített” – mondta Prunel-Szathmári Andrea.
Az itt összegyűlt elektronikai hulladék zöme az apahidai gyűjtőközpontba kerül
Fotó: Veres Nándor
Az összesítés alapján a leadott hulladék nagy részét tévékészülékek tették ki, azonban hűtőszekrénytől mobiltelefon-töltőig nagyon változatos volt a paletta. „A lakók mindent hoztak, rengeteg kisméretű elektromos gépet adtak le, és a cégek sem nézték, hogy szombat van, jöttek” – jegyezte meg a RoRec képviselője.
A korábbi évekhez hasonlóan ezúttal is a hulladékgazdálkodási vállalat két kocsija járta a várost a nagyobb készülékek elszállításáért, ugyanakkor a cég munkatársai segítettek azoknak az időseknek, akiknek nem volt lehetőségük kivinni lakásukból működésképtelen készülékeiket, így több mint ötven helyszínre mentek ki. A környezettudatosság jutalmaként több mint ötszáz 10 lejes ajándékutalványt osztottak ki, míg az a közel hétszáz ember, aki valamelyik gyűjtőpontra elvitte működésképtelen készülékeit, tombolasorsoláson vehetett részt.
Bármikor leadható
A gyűjtés a közeli településeken folytatódik: pénteken Máréfaván, szombaton Felsőboldogfalván, jövő szerdán pedig Zetelakán. A megunt vagy meghibásodott háztartási gépeket továbbra is le lehet adni a RoRec-nek. Ezt az igényt a 0800–444800-as zöldszámon (román nyelven) vagy a 0741–233257-es telefonszámon (magyar nyelven) lehet közölni.
Tizenhat megyében vörös, az ország többi részén narancssárga és sárga jelzésű hőségriasztás van érvényben hétfő reggel 10 óráig.
A Bethlenfalvi úton felfüggesztett jogosítvánnyal rendelkező, míg a Bethlen Gábor utcában ittasan vezető sofőrt állítottak meg a rendőrök a hétvégén Székelyudvarhelyen.
Kerékpározó gyermekeket ütött el egy ittasan vezető férfi szombat este a Temes megyei Kétfél településen. Egy 10 éves kislány meghalt, az ugyanazon a biciklin ülő 11 éves társa megsebesült.
Meglehetősen ittas állapotban igyekezett megfordulni járművével szombaton hajnalban egy nő Gyergyóalfaluban, ám végül egy sáncba sodródott – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
10 Celsius-fokról indult a reggel Csíkszeredában június 28-án, amikor az ország nyugati és délnyugati részére vörös kánikulariasztást adott ki az Országos Meteorológiai Igazgatóság.
A rendkívüli hőség miatt több megyében korlátozzák vasárnap a 7,5 tonnánál nagyobb össztömegű járművek forgalmát az autópályákon, gyorsforgalmi utakon és országutakon.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
szóljon hozzá!