
Fotó: Pinti Attila
Hazamehetett az a tíz Temes megyei gyerek, akiket szerdára virradóan a Gyergyószentmiklósi Városi Kórház gyermekosztályára utaltak be ételmérgezés gyanújával.
2022. július 07., 15:522022. július 07., 15:52
Az orvosi ellátásban részesült gyerekek a kezelést követően mindannyian lázmentes, jó egészségügyi állapotban voltak, hányásos-hasmenéses tüneteik pedig megszűntek. Csütörtökön dr. Nagy Annamária osztályvezető gyermekorvos személyesen tájékoztatta a szülőket – akikkel egyébként folyamatosan tartották a kapcsolatot –, és mivel a gyermekek egészségügyi állapota megengedte, mindannyian elhagyhatták intézményt.
A páciensek kibocsátása a Hargita Megyei Egészségügyi Igazgatóság jóváhagyásával történt – áll a kórház közleményében.

Ételmérgezés gyanúja miatt több mentőegység vonult ki egy gyilkostói panzióhoz, még Csíkszeredából is a helyszínre küldött egy bevetési járművet a tűzoltóság.

A Hargita Megyei Közegészségügyi Igazgatóság (DSP) ellenőrző osztálya vizsgálatot indított a Gyilkos-tónál szervezett gyerektáborban felmerült ételmérgezés-gyanú ügyében.

Stabil állapotban, kezelés alatt vannak az éjszaka folyamán a gyergyószentmiklósi kórházba ételmérgezés gyanújával beutalt, Gyilkostó üdülőtelepen táborozó gyermekek.
A közeljövőben nem lesz szükség üzemanyag-vásárlási korlátozások bevezetésére – nyilatkozta csütörtökön Nicușor Dan, Románia elnöke.
Erdélyben mintegy 310 ezer választópolgár kapja meg a küldeményt a magyarországi országgyűlési választások előtt. A leggyakrabban felmerülő kérdésekre Dolhai István, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának misszióvezetője válaszol.
A húsvéti ünnepek miatt a szokásosnál korábban érkeznek az áprilisi nyugdíjak.
Nicușor Dan államfő csütörtökön azt nyilatkozta, hogy amint megkapja az alkotmánybíróság költségvetési törvénytervezettel kapcsolatos döntésének indoklását, azonnal kihirdeti a jogszabályt.
Az előző évhez képest 8 százalékkal 27 százalékra csökkent idén azoknak a romániai munkavállalóknak az aránya, akik boldognak és elégedettnek érzik magukat a munkahelyükön.
Sepsiszentgyörgy polgármesteri hivatalától senkit nem kell elbocsátani, mi több, a jelenlegi létszám messze elmarad a prefektúra által megszabottól: ha nem lenne létszámstop, még alkalmazni is lehetne embereket – derült ki a pénteki tanácsülésen.
Átalakítja a hegyimentő közszolgálat működését, összevonja a közművelődési intézményeket, és táborigazgatóságot hoz létre Kovászna Megye Tanácsa. Az átszervezési kérdések mellett egy orbaiszéki útszakasz újjáépítése kapcsán is döntött a testület.
Egy felborult autó sofőrjének sietett a segítségére Szabo-Ricardo Béla kézdivásárhelyi tűzoltó Brassó megyében. A szabadidejében arra járó férfi kisegítette a sérültet a járműből, biztosította a helyszínt, és a hatóságok megérkezéséig mellette maradt.
Április 3-tól kezdődően minden pénteken a sepsiszentgyörgyiek és a városba látogatók is ingyenesen vehetik igénybe valamennyi városi buszjáratot. Ez egyike azon intézkedéseknek, amellyel a forgalmat csökkentené az önkormányzat.
Szennyezés történt csütörtökön a Dunán, a Teleorman megyei Turnu Măgurele kikötője környéként, ahol egy hajó elsüllyedt.
szóljon hozzá!