
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Elgázoltak egy férfit Siménfalván hétfőn a kora esti órákban.
2022. november 28., 19:402022. november 28., 19:40
2022. november 28., 21:112022. november 28., 21:11
A baleset helyszínére a rendőrség és egy mentőegység is kivonult, ahogy az az Udvarhelyszéki Közlekedési INFO nevű Facebook-csoportban megjelenő bejegyzésből kiderült. Érdeklődésünkre a mentőszolgálat munkatársa elmondta, hogy egy ittas férfi esett be egy autó elé, állapotáról egyelőre nem tudott információt adni.
A rendőrség első vizsgálatai alapján egy 45 éves székelykeresztúri férfi a 13C jelzésű országúton haladt Székelyszentlélek irányába Keresztúr felől 17 óra után, amikor elgázolt egy 54 éves siménfalvi férfit, aki gyalogosan akart átkelni az úttesten. Az ütközés következtében a gyalogost kórházba szállították ellátásra. A baleset körülményeit tovább vizsgálják – adja hírül a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság közleményben.
Élete megtiszteltetésének tartja a kezdeményezők felkérését, rendkívül hálás érte.
Célegyenesbe fordultak az előkészületek Tusnádfürdőn, a kedden kezdődő 35. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor területén már szinte minden a helyére került.
Legalább tíz komolyan vehető államfőjelöltre érkezett javaslat, de a döntést végül a Tisza Párt frakciójának és az Országgyűlésnek kell meghoznia – közölte Magyar Péter miniszterelnök hétfőn Facebook-oldalán.
Elérte a 30 százalékot a munkálatok készültségi szintje a Nagyszeben–Pitești autópálya (A1) Bojca 1. alagútjánál – közölte hétfőn a közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAIR) vezérigazgatója.
Vizsgáznak kedden országszerte a pedagógusok a címzetes tanári állásokért, Székelyföldön mintegy 2300 jelentkezővel. A határozatlan idejű állásokért több helyen erős a túljelentkezés, különösen az óvodapedagógusi, tanítói és testnevelői posztoknál.
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) 206 bírságot szabott ki összesen több mint egymillió lej értékben és 161 figyelmeztetést adott a román tengerparti üdülőhelyeken július 13. és 19. között végzett ellenőrzések során.
Az ország nagy részéhez hasonlóan Hargita megyében is figyelmeztető sztrájkot tartottak hétfőn a kórházakban. Az általános sztrájk kirobbantása attól függ, hogy a héten kapnak-e kormányígéreteket követeléseikre – mondta a Sanitas megyei vezetője.
Az ingyenes ivartalanítási programnak köszönhetően eddig már több mint 60 kutyát és macskát ivartalanítottak Marosvásárhelyen.
Andy Burnham, Manchester volt polgármestere az Egyesült Királyság új miniszterelnöke, miután III. Károly király hétfőn megbízta az új brit kormány megalakításával.
Változékony időjárásra kell készülni a következő két hétben Erdélyben: a hét eleji kellemes nyári időt átmeneti lehűlés váltja fel, majd a hétvégétől ismét melegedés kezdődik. Közben szinte minden nap számítani lehet záporokra és zivatarokra.
szóljon hozzá!