
Egészségügyi maszkok. Rendkívül megnőtt irántuk a kereslet
Fotó: 123RF
Drasztikusan megemelkedett az egészségügyi maszkok ára, amióta a híradók és a közösségi oldalak tele vannak a koronavírus-fertőzésekről szóló hírekkel. A gyógyszertárakban már szinte lehetetlen kapni, egészségügyi termékeket forgalmazó üzletekben elvétve még van, és a nagy barkácsáruházakban is, igaz, utóbbi nem egészségügyi, csak porvédő.
2020. február 26., 15:412020. február 26., 15:41
Míg két hónappal ezelőtt az egyik legnagyobb online webáruházban 50 darab háromrétegű egészségügyi maszk ára 89 lej volt, ma már ugyanezért 476 lejt kell fizetni. Ahogy nőtt a kereslet, úgy nőttek az árak is. A legtöbb webáruházban már nem is lehet találni ilyeneket, sőt kifogytak már azokból is, amelyek különleges szűrővel vannak ellátva és darabjuk 33 lej volt.

Vizsgálatot indított a bukaresti Versenytanács, miután az egészségügyi védőeszközöket forgalmazó romániai vállalatok jelentős mértékben emelték az elmúlt napokban az országszerte hiánycikknek számító orvosi maszkok árát.
Az általunk megkérdezett patikákban sem található már, és nem is tudnak rendelni. Mint az egyik gyógyszertár alkalmazottjától megtudtuk,
Amikor a kifogyott készletet a gyógyszertár pótolni akarta, azt mondták nekik, olyan nagy a kereslet, hogy nem tudnak mindenkit kiszolgálni. Akkor 60 baniba került egy egészségügyi maszk.
Egy gyermek- és felnőttpelenkákat forgalmazó vásárhelyi bolt kedden tette ki közösségi oldalára, hogy egészségügyi maszk is található nálunk. Mint az üzletvezető a Székelyhonnak elmondta, évek óta tartanak egészségügyi maszkokat, darabjuk 3 lej. Soha nem fogyott túl sok belőlük, de miután közösségi oldalukon közzétette, hogy ezt is árulnak, több tíz telefonhívást kapott, hogy tegyék félre, és fél nap alatt kifogytak belőlük. Egy másik, egészségügyi felszereléseket és fogyóanyagokat forgalmazó boltban elmondták, hogy
A Székelyhon érdeklődésére Veress Zsombor segesvári gyógyszerész, patikatulajdonos elmondta, korábban egy 50 darabos doboz 2-3 hónapig kitartott, és elsősorban nem egészségügyi céllal vásárolták a maszkokat, hanem az építkezésben, poros helyeken dolgozó munkások vették meg. „Amikor kitört a pánik, rendeltem 10 dobozt, és az 500 maszk egy nap alatt elfogyott. Jó tudni, hogy az egészségügyi maszkot elsősorban nem az egészségeseknek kell viselniük, hanem azoknak, akiknek valamilyen fertőző betegségük van. A maszk megakadályozza, hogy tüsszentéskor, köhögéskor a vírus a levegőbe jusson és ezáltal másokat is megbetegítsenek.
Tulajdonképpen a maszk egy fizikai akadályt képez a környezet és az orrunk, szánk között, így mindennel, ami ezt meg tudja tenni, megfelelő módon védekezhetünk. Készíthetünk maszkot, ha nem felejtettünk volna el találékonyak lenni, egy zsebkendőből is” – mondta a gyógyszerész.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
1 hozzászólás