
Fotó: Haáz Vince
A Maros megyei önkormányzat képviselő-testülete elfogadta a megye fejlesztési stratégiáját, ugyanakkor jóváhagyta Mikházán a régészeti park fejlesztésére vonatkozó terv benyújtását kedden.
2022. június 21., 20:062022. június 21., 20:06
A tanácsosok elfogadták a 2021–2027 közötti időszakra vonatkozó fejlesztési tervet. A 30 napig közvitára bocsátott dokumentum szolgál kiindulópontként Maros megye általános fejlesztését illetően, kijelölve azokat az irányokat, amelyekhez a következő időszakra tervezett beruházásoknak illeszkedniük kell, valamint meghatározza a megye közép- és hosszútávú célkitűzéseit.
Jóváhagyták ugyanakkor a Maros Megyei Múzeumhoz tartozó Mikházi Római Régészeti Park fejlesztésére vonatkozó terv benyújtását az Országos Helyreállítási és Reziliencia Alaphoz. A 2,1 millió euró értékű projekt révén egy látogatóközpont és egy kutatóközpont épül Mikházán. Ezek két újjáépített, hagyományos csűrben kapnak majd helyet.
A két tervezett központ mögött került felszínre a római kori erődítmény északkeleti tornya, amelyet egy fából készült rekonstrukció fog jelölni, és a védőfal vonala is látható lesz. A torony kiállítótérként szolgál majd.
Az ülésen a tanácsosok elfogadták Balavásár, Marossárpatak, Gernyeszeg és Mezőmadaras községek csatlakozását Marosvásárhely Metropolisz Övezetéhez.
Egy 68 éves férfi fulladt a tengerbe Eforiénál csütörtök délután, miután a nap folyamán háromszor is kimentették a hullámok közül a vízimentők, de újra és újra bement a vízbe. Eforie Nord strandjain vörös zászló van kitűzve, tilos a fürdőzés.
Az előzetes helyszíni vizsgálat során nem találtak robbanóanyag-maradványokat a Tulcea megyei Plauru település közelében fellelt dróndarabokon – közölte csütörtökön a védelmi minisztérium.
Egy ember fennakadt a nagyfeszültségű vezetékeken a marosvásárhelyi Szabadság és Méh utca kereszteződésében. Az érintettet végül biztonságban lehozták a tűzoltók, majd kórházba szállították.
Megbírságolt és a tevékenység felfüggesztésére kötelezett egy gyimesközéploki rendezvényszervezőt a Hargita Megyei Környezetőrség, mert nem volt meg a szükséges környezetvédelmi engedélye a mintegy négyszáz férőhelyes sátorban tartott eseményekhez.
Tavaly az Európai Unió internethasználóinak csaknem egyharmada (32,7 százaléka) rendelkezett előfizetéssel filmeket, sorozatokat vagy sportközvetítéseket kínáló streamingszolgáltatásra – közölte csütörtökön az Eurostat.
A védelmi minisztérium csütörtökön arra figyelmeztetett, hogy a nem hivatalos internetes oldalakon közzétett térképek nem tükrözik a román légtér valós helyzetét.
Narancssárga színű (másodfokú) meteorológiai riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat Maros megye több településére. A figyelmeztetés csütörtökön 17 óra 15 percig van érvényben.
A gazdák több mint 98 százaléka megkapta a 2025-ös mezőgazdasági támogatásokat, amelyek összértéke meghaladja a 2,6 milliárd eurót – közölte csütörtökön a mezőgazdasági minisztérium.
A kormány csütörtöki ülésén elfogadott egy határozatot az Európai Bizottság SAFE védelmi hitelkeretéből Romániának megítélt források elosztásáról.
Felhőszakadással és erős széllel érkezett meg a vihar Csíkszékre csütörtök délután. A vihar miatt Ro-Alert üzenetet is küldtek a csíkszeredaiaknak.
szóljon hozzá!