
Csíkszereda zászlója a székely lobogó mellett. Archív
Fotó: Gecse Noémi
Jóváhagyta Csíkszereda zászlaját a helyi önkormányzati képviselő-testület, a jelképet hamarosan felterjesztik elfogadásra a kormányzatnak a jogilag biztonságos használat érdekében. A zászló elfogadása mellett a földgáz folyamatos drágulásának pénzügyi kompenzálásáról és a diákok ösztöndíjrendszerének társfinanszírozásáról is döntés született a pénteki soros havi tanácsülésen.
2022. január 28., 14:572022. január 28., 14:57
2022. január 28., 16:312022. január 28., 16:31
Korodi Attila polgármester a napirendi pontok ismertetése és megszavazása előtt elmondta, a város épületeinek karbantartása, a zöld felületek felújítása és további bővítése, illetve a mobilitás kérdéskörei fogják jelenteni a fő nyomvonalakat a jövőben. Hozzátette azt is, a város életében minőségi útburkolat-bővítésre a következő két évtizedben nem lesznek elérhetők Európai Uniós pénzek, így ezeket a helyi erőforrások bevonásával kell előteremtsék.
Az ülésen Tőke Ervin önkormányzati képviselő szót emelt amellett, hogy a Hargita Megyei Csendőrfelügyelőség saját épületein nem alkalmazza a kétnyelvű feliratokról szóló törvényi kötelezettségét. Erre Korodi azt mondta,
A városvezető az ülés végeztével közölte, az új, a kormány által meghatározott ösztöndíjrendszer ugyan nagyobb erőforrást igényel a város részéről, de sokkal nagyobb hozzáférést fog jelenteni a diákok számára.

A becslések szerint 2022-ben 537 477 tanuló jogosult ösztöndíjra, ebből 347 000 érdemösztöndíjra (vagyis ennyi tanulónak volt 9,50-nél magasabb tanulmányi átlaga az elmúlt tanévben), és 156 000 szociális ösztöndíjra.
„A távhőszolgálatókat abban segítjük a ma elfogadott döntéssel, hogy árkiigazítást végeztünk, így az államtól társfinanszírozást tudunk lehívni a lakossági ár támogatására” – mutatott rá.
A magyarországi Máriapóccsal történő testvérvárosi szerződés szintén pozitív elbírásálban részesült, amely így, mint Korodi mondta, a lelkiségi kapocs mellett közigazgatási szinten is előrelépés.
Az is kiderült, hogy február első felében fogadják el a város költségvetését. Tavaly az országos büdzsé elfogadásának késlekedése miatt a helyi önkormányzati-képviselő testület csak április második felében tudta elfogadni a helyi költségvetést.
A PSD miniszterei várhatóan csütörtökön benyújtják lemondásukat a kormányból. A román központi sajtó politikai forrásokra hivatkozva azt írta, hogy a szociáldemokraták szerdán döntöttek a kormányból való kilépésről.
Több mint 70 Kiehl’s termék található az eMAG-on, arcápolási, kezelési termékek és szérumok, parfümök, haj- és testápolási termékek. Az első 1000 rendelés Kiehl's ajándékcsomagot kap, függetlenül a vásárlás értékétől.
Székelyföld-szerte fagypont alá esett a hőmérséklet csütörtökre virradóan, a leghidegebb a Lakóca-tetőn volt, mínusz 5,5 fok.
A jelenlegi gazdasági helyzet – kifejezetten az üzemanyagár-robbanás – jelentős nyomás alá helyezte a közúti szállítással foglalkozó cégeket. A megemelkedett költségeket tükrözik a fuvardíjak, sőt a boltok polcaira felkerülő termékek árai is.
Románia GDP-arányos költségvetési hiánya a 2024-es 9,3 százalékról 7,9 százalékra csökkent tavaly az Eurostat adatai szerint, amelyek azt igazolják, hogy az irány helyes, a gazdaság stabilizálódik – jelentette ki szerda este Ilie Bolojan miniszterelnök.
Nicușor Dan államfő szerda este azt nyilatkozta, hogy visszafogottabb retorikára szólította fel a koalíciót alkotó pártokat a Cotroceni-palotában folytatott egyeztetéseken.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) Nicușor Dan elnökkel is közölte, hogy a továbbiakban is támogatja Ilie Bolojan miniszterelnököt – jelentette ki Dominic Fritz pártelnök az államfővel folytatott szerda esti egyeztetést követően.
Szabó István Ralph Fiennes és Viggo Mortensen főszereplésével rendez filmet A gyertyák csonkig égnek alapján.
Jelentős lavinaveszélyre figyelmeztetnek szerdán a meteorológusok a Fogarasi-havasokban és a Bucsecs-hegységben. A Bucsecs-hegységben levő Omu-csúcson jelenleg 2,2 méteres a hótakaró, a legvastagabb az országban.
Románia az egyike azoknak az országoknak az Európai Unióban, amelyekben a legnagyobb mértékben nőttek az aszály által érintett területek.
szóljon hozzá!