
Csíkszereda és vonzáskörzete fejlesztési terveiről fogadtak el stratégiát
Fotó: Pinti Attila
A csíkszeredai önkormányzati képviselők júniusi ülésükön többek között jóváhagyták a várost és vonzáskörzetét érintő integrált városfejlesztési stratégiát és a fenntartható mobilitási tervet a 2021-2030 időszakra.
2022. június 30., 18:492022. június 30., 18:49
2022. június 30., 18:502022. június 30., 18:50
„Kiemelten fontos az integrált városfejlesztési stratégia, és a fenntartható mobilitási terv elfogadása, amely nemcsak Csíkszeredáról, hanem a város metropoliszövezetéről is rendelkezik.
– vezette fel a fontosabb napirendi pontokat Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere az önkormányzati képviselők júniusi ülésén, csütörtökön. A dokumentációkat a korábbi változatokra alapozva készítették el, és
A testület elfogadta továbbá Hargitafürdőn egy tűzoltóautó-garázs építésének megvalósíthatósági tanulmányát is, amelyben 4,6 millió lejre becsülték annak költségét.
– jegyezte meg Korodi. Korábban írtunk arról, hogy hiába kapott Hargitafürdő adományba tűzoltóautót, nincs ahol tárolják, ez a beruházás jelent majd megoldás a problémára. Ugyanakkor az önkormányzati képviselők döntöttek arról is, hogy
Továbbá újból meghirdeti telekvásárlási szándékát a város, ugyanis öt olyan beltelekre volna szükség, ahová szociális lakásokat építhetnek. Az elvárásuk többek között az, hogy a telek legkevesebb 1500-2500 négyzetméter legyen.
Ugyancsak napirenden szerepelt a Csíki Trans Kft. igazgatójának kinevezése is, amelyet szintén egyhangúlag elfogadott a testület.
Az ülésen Korodi Attila polgármester szót ejtett arról is, hogy mégis megszervezik az Ezer Székely Leány Napján a közös táncot a Szabadság téren szombaton 9 órától, továbbá lovas-szekeres felvonulás is lesz a csíksomlyói nyeregbe.

Mégis lesz szekeres és lovas felvonulás az idei Ezer Székely Leány Napján, a résztvevők egy lezárt útszakaszon tudnak feljutni a kegytemplom irányába, majd a somlyói nyeregbe.
Így útlezárásra lehet számítani a felvonulás ideje alatt, az érintett útszakaszokról és időpontokról pénteki rendkívüli ülésén dönt a testület.
Az Electrica áramszolgáltató tájékoztatása szerint karbantartási és javítási munkálatok miatt több Maros és Hargita megyei településen is szünetelni fog az áramszolgáltatás a következő két napban.
Meg kell hosszabbítani az alapélelmiszerek kereskedelmi árrésének korlátozását a jelenlegi gazdasági helyzetre való tekintettel Tánczos Barna ügyvivő mezőgazdasági miniszter szerint. Az intézkedés hatálya június 30-án járna le.
Jubileumi ballagási ünnepséget tartottak a csíkszeredai Márton Áron Tehetséggondozó Központban szerdán, tíz évvel azután, hogy megnyitották a létesítményt az FK Csíkszereda épületében. Idén 27 végzős diák ballagott el a központból.
Hatósági felügyelet alá került a Bihar megyei Érbogyoszló RMDSZ-es polgármestere, miután csúszópénz elfogadásán érte tetten az Európai Ügyészség (EPPO).
Döntő házként megszavazta szerdán a képviselőház azt a törvénytervezetet, amely mentesíti az e-Factura rendszer kötelező használata alól a szerzői jogdíjból és mezőgazdasági tevékenységből jövedelmet szerző magánszemélyeket.
Forgalmi változások lépnek életbe péntektől a Nicolae Bălcescu utcában az útszakasz és a parkolók felújítási munkálatai miatt.
A fővárosi tömbházban tavaly történt robbanás ügyében eddig 176 magán- és jogi személy nyújtott be kártérítési igényt sértett félként, és a nyomozók 55 millió euróig zárlatot rendeltek el a gyanúsítottak és az érintett cégek vagyonára.
Az iskola fennállásának 50. évfordulójára megújult a marosvásárhelyi Gheorghe Șincai Szakképző Líceum. Korszerű műhelyek és laborok várják a diákokat, az intézmény pedig ma már az egyik legnépszerűbb szaklíceum Maros megyében.
Egy férfi sérült meg súlyosan szerdán Szeben megyében, miután egy szekérrel egy oszlopnak ütközött, majd a ló az úton vonszolta. Egy nappal korábban egy fiatal állapotos nőt rángatott magával a ló, aki szintén súlyosan megsérült.
Május 1. és 31. között lehetőséget biztosítunk arra, hogy egyszerűen megszabaduljanak azoktól a tárgyaktól, amelyeket már nem használnak, és nem helyezhetők el a hagyományos hulladékgyűjtőkben.
1 hozzászólás