
Képünk illusztráció
Fotó: Borbély Fanni
Elfogadta a szenátus hétfői ülésén a kábítószerek vagy más pszichoaktív szerek hatása alatt történő járművezetés büntetéséről szóló törvénytervezetet – számolt be az Agerpres.
2025. április 14., 20:412025. április 14., 20:41
A jogszabályjavaslat elfogadását 85 szenátor támogatta, hárman ellenezték, 30-an tartózkodtak.
A tervezetet január 30-án nyújtotta be a parlamentbe képviselők és szenátorok egy csoportja, köztük Alina Gorghiu, Robert Cazanciuc, Cristian Niculescu Țâgârlaș és Daniel Fenechiu. E szerint bűncselekményt követ el az a sofőr, akinek a vérében pszichoaktív szert mutatnak ki.
A felsőház jogi bizottsága hétfőn módosításokkal fogadta el a tervezetet, amelyen délután a plénum már nem változtatott. A jogszabályjavaslat szerint
A tettet nem büntetik, ha a pszichoaktív anyag jelenlétét a szervezetben orvos által előírt és az ajánlásoknak megfelelően szedett gyógyszer idézte elő.
A törvény egy évvel a Hivatalos Közlönyben való megjelenése után lép hatályba. Addig az egészségügyi minisztériumnak jóvá kell hagynia az ebbe a csoportba tartozó pszichoaktív anyagok jegyzékét, illetve intézkednie kell annak érdekében, hogy az ilyen anyagokat tartalmazó gyógyszerek legyenek vénykötelesek – áll a szakbizottság által elfogadott módosító javaslatban.
A törvénytervezetről a képviselőház szavaz döntő házként.
Közzétette az Országos Meteorológiai Szolgálat a következő két hétre, a június 15–28. közötti időszakra vonatkozó időjárás-előrejelzését. Jöhet a nyár.
A bukaresti katonai törvényszék a csendőrségi vezetőket a vádak alól felmentő ítéletet hozott hétfőn a 2018. augusztus 10-i fővárosi tüntetés ügyében.
A munkaképes korú, azaz a 15 és 64 év közötti lakosság foglalkoztatási aránya 62,6 százalékon stagnált az idei első negyedévben, míg a munkanélküliségi ráta 0,2 százalékponttal 6,5 százalékra nőtt 2025 utolsó három hónapjához képest.
Országos akcióhoz csatlakozva június 15. és 21. között fokozott közúti ellenőrzéseket végeznek a rendőrök, elsősorban az ittas vagy tudatmódosító szer alatt álló sofőrök kiszűrésére.
Egy 56 éves férfi fulladt vasárnap a Fekete-tengerbe, Mamaia üdülőhelyen. Kiemelték a vízből és megpróbálták újraéleszteni, de eredménytelenül.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök mindenekelőtt párttársainak támogatására számít az új kormány megalakításakor, és nem abból indul ki, hogy két táborra szakad a Nemzeti Liberális Párt (PNL).
Fokozatosan növekszik a környezetvédelmi panaszok száma Hargita megyében, ami elsőre a lakosság környezettudatosságának erősödésére utal. A valóság azonban kissé árnyaltabb és lehangolóbb is: a háttérben sokszor szomszédok közti konfliktusok állnak.
Nem használhatóak hétfőn reggel Csíkszeredában a Temesvári sugárút egy részének parkolói szenzortelepítési munkálatok miatt – tájékoztat a parkolást felügyelő Csíki Trans. Kft.
Kelemen Hunor vasárnap este közölte, ha Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök tárgyalásra hívja az RMDSZ képviselőit, meghallgatják a javaslatait.
1 hozzászólás