
Néhány hónap, és fizetni kell a parkolásért Csíkszereda több övezetében
Fotó: Pinti Attila
Több kifogást is felhozott a bevezetés előtt álló csíkszeredai fizetős parkolási rendszer szabályzatával kapcsolatban néhány önkormányzati képviselő, de a testület csütörtöki soros ülésén elfogadta ezt. Az is elhangzott, hogy a rendszer utólag kiegészíthető, módosítható, ha a gyakorlat ezt szükségessé teszi.
2023. szeptember 28., 21:122023. szeptember 28., 21:12
Kétségtelenül a legfontosabb határozattervezet volt a csíkszeredai önkormányzati képviselő-testület csütörtöki ülésének naprendjén a fizetős parkolási rendszer szabályzatának elfogadása.
Korodi Attila polgármester szerint a mostani állapot, a városközpont zsúfoltsága, amely a korábbi hasonló rendszer per nyomán történt megszüntetése nyomán következett be, nem fenntartható, és
A hosszas előkészítés ellenére viszont ez nem nyerte el mindenki tetszését, a szavazás előtt az Erdélyi Magyar Szövetség önkormányzati képviselői fogalmazták meg kifogásaikat.
Fotó: Pinti Attila
Szikszay László úgy értékelte, hogy a parkolási övezetek felosztása nem volt elég körültekintően előkészítve, mert
Példaként hozta fel a Szász Endre utcát, illetve a Taploca utca első szakaszát, ahol fizetni kell a parkolásért, míg a Malom negyedben nem. De ugyanúgy különbözik a Zöld Péter és a Gábor Áron utca helyzete, egyik fizetős övezet, a másik nem. Példákkal illusztrálta, hogy szerinte az övezeti besorolások a városközpontban sem megfelelőek mindenütt. Tőke Ervin és Soós-Szabó Klára a parkolási díjak mértékét kifogásolta, felhozva, hogy
Fotó: Pinti Attila
Válaszában a polgármester rámutatott, egy ilyen rendszer sem lehet tökéletes, mert mindig lehet jobbítani rajta, és ezt meg is fogják tenni, ha szükség lesz rá. Először viszont a gyakorlatban kell kipróbálni, és az önkormányzati képviselő-testület később meg tudja ejteni a szükséges korrekciókat – amelyekből bőven volt az előkészítés időszakában is.
Hozzátette: a tarifarendszernek az a lényege – ezért lesz fél órára szóló parkolójegy is – hogy
A határozattervezetet végül négy ellenszavazattal, tartózkodás nélkül fogadták el, az EMSZ képviselői mellett az RMDSZ-frakcióból Biró Albin voksolt ellene.
Fotó: Pinti Attila
December 1-től egy hónapos próbaidőszak következik, amikor fizetni még nem kell a parkolásért, de már meg lehet vásárolni a parkolási bérleteket, és az autók szélvédőire helyezett tájékoztatók is jelzik majd a küszöbön álló változást.
A fizetős parkolás 2024 januárjától lép életbe a kijelölt övezetekben.
Két, folyóba esett ember mentésére riasztották szombat délután a segesvári tűzoltókat.
Mintegy 1500 utast érintenek a közel-keleti helyzet miatti járattörlések – tájékoztatott szombaton a bukaresti repülőtereket üzemeltető vállalt (CNAB) szóvivője.
Március első tíz napján nagyon kevés csapadék várható, túlnyomóan napos időre és az ilyenkor szokásosnál magasabb hőmérsékletekre lehet számítani, a nappali csúcsértékek többnyire 10 és 17 Celsius-fok között alakulnak.
A külügyminisztérium szombaton a közel-keleti biztonsági helyzet romlására hivatkozva a 8-as szintre emelte az Izraelre vonatkozó utazási figyelmeztetést a kilencfokozatú skálán, és arra szólította fel a román állampolgárokat, hogy ne utazzanak Izraelbe.
Országszerte fagyosan indult a naptári tél utolsó napja, de a legalacsonyabb értékeket – egy kivétellel – székelyföldi településeken mérték.
Pontosan mire lesz képes a Só-szoros, valamint Alsó- és Felsősófalva között tervezett árvízvédelmi rendszer, valamint mely területeket kell kisajátítani az építkezés miatt – erre kaptak választ a parajdi lakók pénteken, egy tájékoztató fórumon.
A szűrés nem csak papíron vagy „gyönyörűen csomagolt” programokban történik – jelentette ki Alexandru Rogobete miniszter pénteken.
Középkorú férfira támadt rá egy medve pénteken délután a patakfalvi házának kertjében – az áldozatot kórházba szállították, a nagyvadat pedig kisvártatva kilőtték.
Hargita megye tiszteletbeli nagykövete lett Borbás Marcsi. A televíziós szerkesztő és műsorvezető a 2027-es év népszerűsítésében segíti a székelyföldi megyét, amikor Európa Gasztronómiai Régiója lesz – közölte a megyei önkormányzat sajtóosztálya.
5 hozzászólás