
Fotó: Vatican Media/Reuters
A kormány döntése értelmében nemzeti gyásznap lesz Romániában április 26-a, Ferenc pápa temetésének napja – számolt a Ciolacu-kabinet ülése utáni sajtótájékoztatóján Mihai Constantin.
2025. április 24., 19:472025. április 24., 19:47
2025. április 24., 19:482025. április 24., 19:48
A kormányszóvivő az Agerpres beszámolója szerint elmondta, hogy szombaton
Ugyanígy járnak el ezen a napon a politikai pártok, szakszervezetek, munkaadói szervezetek, az oktatási és kulturális intézmények, Románia diplomáciai képviseleteinek székhelyén, valamint a határátkelőhelyeken, repülőtereken, kikötőkben, vasútállomásokon és buszpályaudvarokon. Constanin közölte, hogy
Hozzátette, hogy a nemzeti gyásznapon a rádió- és televíziócsatornák, valamint a kulturális intézmények is ennek megfelelően alakítják ki programjaikat.
A szóvivő emlékeztetett arra, hogy Ferenc pápa temetésén Ilie Bolojan ügyivő államfő és Marcel Ciolacu miniszterelnök képviseli majd Romániát.
A hétfőn, 88 éves korában elhunyt Ferenc pápa temetése szombaton lesz, a gyászszertartást a Szent Péter téren tartják.
Két, folyóba esett ember mentésére riasztották szombat délután a segesvári tűzoltókat.
Mintegy 1500 utast érintenek a közel-keleti helyzet miatti járattörlések – tájékoztatott szombaton a bukaresti repülőtereket üzemeltető vállalt (CNAB) szóvivője.
Március első tíz napján nagyon kevés csapadék várható, túlnyomóan napos időre és az ilyenkor szokásosnál magasabb hőmérsékletekre lehet számítani, a nappali csúcsértékek többnyire 10 és 17 Celsius-fok között alakulnak.
A külügyminisztérium szombaton a közel-keleti biztonsági helyzet romlására hivatkozva a 8-as szintre emelte az Izraelre vonatkozó utazási figyelmeztetést a kilencfokozatú skálán, és arra szólította fel a román állampolgárokat, hogy ne utazzanak Izraelbe.
Országszerte fagyosan indult a naptári tél utolsó napja, de a legalacsonyabb értékeket – egy kivétellel – székelyföldi településeken mérték.
Pontosan mire lesz képes a Só-szoros, valamint Alsó- és Felsősófalva között tervezett árvízvédelmi rendszer, valamint mely területeket kell kisajátítani az építkezés miatt – erre kaptak választ a parajdi lakók pénteken, egy tájékoztató fórumon.
A szűrés nem csak papíron vagy „gyönyörűen csomagolt” programokban történik – jelentette ki Alexandru Rogobete miniszter pénteken.
Középkorú férfira támadt rá egy medve pénteken délután a patakfalvi házának kertjében – az áldozatot kórházba szállították, a nagyvadat pedig kisvártatva kilőtték.
Hargita megye tiszteletbeli nagykövete lett Borbás Marcsi. A televíziós szerkesztő és műsorvezető a 2027-es év népszerűsítésében segíti a székelyföldi megyét, amikor Európa Gasztronómiai Régiója lesz – közölte a megyei önkormányzat sajtóosztálya.
szóljon hozzá!