
Szilveszter Attila, Etéd leköszönő polgármestere
Fotó: László Ildikó
Hivatalossá vált Etéd község címere, amelyen egyebek mellett a környékbeli dombokat és az élet fáját is megjelenítik – tudtuk meg Szilveszter Attilától, a pénteken leköszönt helyi polgármestertől.
2024. október 25., 15:582024. október 25., 15:58
Elsőként Szőcs László, Etéd korábbi polgármestere kezdeményezte a község címerének elkészítését 2014-ben, a bonyodalmas munkát pedig 2019-ben vette át utódja, Szilveszter Attila, aki utolsó hivatali munkanapján jelentette be a jó hírt, miszerint
A pénteken leköszönt polgármester a Székelyhonnak kifejtette:
Tíz év után elfogadta a kormány Etéd címerét
Fotó: Etéd Község Polgármesteri Hivatala
Szimbolikus értéke van a várfalnak is, ami épített örökségükre, ugyanakkor az Énlakán feltárt római kori castrumra, a Firtos várára utal.
Szilveszter hangsúlyozta, hogy a címer elsősorban közösségük együvé és Székelyföldhöz való tartozásukat szimbolizálja.
Utolsó munkanapján arról kérdeztük a polgármestert, hogy miként tervezi a jövőjét. Kifejtette, néhány hetet mindenképp meg szeretne pihenni, családjával töltené időt, ám egyelőre nem szeretne közéleti szerepet vállalni.
Szilveszter Attila bízik benne, hogy utódja, Lőrincz Pál tudja majd folytatni az általa megkezdett munkát, hiszen felkészült alkalmazottai vannak az intézménynek, ráadásul számos szakcéggel állnak szerződésben.
Másodfokú viharriasztás van érvényben az ország középső és keleti részére, míg a rendkívüli hőség miatt péntek reggelig vörös jelzésű riasztás van érvényben az ország nyugati megyéiben – közölte csütörtökön az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Véget ért a várakozás, ismét belevethetjük magunkat a Száz év magány történetébe a képernyőkön.
Bizonyos szempontból még jól is jön a mezőgazdaságban a forró, száraz időjárás, hiszen zajlik az őszi búza aratása. A gazdálkodók számára nem a hőhullám okozza a legnagyobb fejfájást, hanem egy egészen más jelenség, amivel nem számoltak.
Feszültséget okoz a közköltségek elmaradása és az italozásból fakadó agresszió a székelyudvarhelyi szociális tömbházakban, miközben a városvezetés javításokat végeztet a Cekend-bejáratnál és a Budvár utcában.
A Tisza-frakció kezdeményezte, hogy a parlament jövő kedden válassza meg az új köztársasági elnököt.
A képviselőház plénuma szerdán módosításokkal elfogadta a biológiai sokféleség megőrzésére vonatkozó 2026-2030-as stratégiát és cselekvési tervet jóváhagyó törvénytervezetet.
Mintegy húsz nappal ezelőtt, amikor legutóbb hírt adtunk róluk, a székely világjárók éppen Ázsia kapuja felé közeledtek. Azóta eljutottak a Bajkál-tóhoz, továbbá Mongólia fővárosába, Ulánbátorba, jelenleg Dzsingisz kán hajdani székhelyén pihennek.
Drónmaradványokat találtak szerda délután a Fekete-tengerben, a mamaiai napozóövezet közelében.
A Hargita megyei közlekedési rendőrök is csatlakoztak a ROADPOL – SPEED európai közlekedésbiztonsági akcióhoz. Az augusztus 3-tól augusztus 9-ig tartó ellenőrzés-sorozat célja a gyorshajtás visszaszorítása és a súlyos közúti balesetek megelőzése.
Összesen 26 sürgősségi esetet kezeltek a Hargita megyei hivatásos tűzoltók a hét első két napján. Elsősegélyt nyújtottak, tűzhöz és balesethez vonultak ki, valamint medvék megjelenése miatt is figyelmeztették a lakosságot.
szóljon hozzá!