
Szilveszter Attila, Etéd leköszönő polgármestere
Fotó: László Ildikó
Hivatalossá vált Etéd község címere, amelyen egyebek mellett a környékbeli dombokat és az élet fáját is megjelenítik – tudtuk meg Szilveszter Attilától, a pénteken leköszönt helyi polgármestertől.
2024. október 25., 15:582024. október 25., 15:58
Elsőként Szőcs László, Etéd korábbi polgármestere kezdeményezte a község címerének elkészítését 2014-ben, a bonyodalmas munkát pedig 2019-ben vette át utódja, Szilveszter Attila, aki utolsó hivatali munkanapján jelentette be a jó hírt, miszerint
A pénteken leköszönt polgármester a Székelyhonnak kifejtette:
Tíz év után elfogadta a kormány Etéd címerét
Fotó: Etéd Község Polgármesteri Hivatala
Szimbolikus értéke van a várfalnak is, ami épített örökségükre, ugyanakkor az Énlakán feltárt római kori castrumra, a Firtos várára utal.
Szilveszter hangsúlyozta, hogy a címer elsősorban közösségük együvé és Székelyföldhöz való tartozásukat szimbolizálja.
Utolsó munkanapján arról kérdeztük a polgármestert, hogy miként tervezi a jövőjét. Kifejtette, néhány hetet mindenképp meg szeretne pihenni, családjával töltené időt, ám egyelőre nem szeretne közéleti szerepet vállalni.
Szilveszter Attila bízik benne, hogy utódja, Lőrincz Pál tudja majd folytatni az általa megkezdett munkát, hiszen felkészült alkalmazottai vannak az intézménynek, ráadásul számos szakcéggel állnak szerződésben.
A Duna vízhozama csütörtökön elérte az elmúlt 23 év legalacsonyabb szintjét Románia határánál.
Családja, pályatársai, barátai és tisztelői vettek végső búcsút csütörtökön Szilágyi Tibor Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművésztől a Farkasréti temetőben Budapesten.
A legfőbb ügyészség vádat emelt csütörtökön Diana Șoșoacă EP-képviselő ellen négy rendbéli jogellenes fogvatartás miatt, miután 2021 decemberében bezárt az irodájába egy olasz újságírónőt és televíziós stábját, akik interjút akartak készíteni vele.
Megrongálódott egy ingatlan kerítése, két közlekedési tábla, valamint egy gázvezeték a csütörtök reggel Lemhénynél történt balesetben – közölte a rendőrség.
Jóváhagyta Gyergyószentmiklós önkormányzata a Csíky-kert rendbetétléről szóló finanszírozási szerződést, és döntött a Virág negyed északi részének rendezéséhez szükséges telekkönyvi módosításról is.
A bukaresti nyugdíjpénztárnál és további 29 helyszínen egy nyugdíjcsalással kapcsolatos ügyben szerdán végrehajtott házkutatások nyomán hét személyt őrizetbe vettek, további 13-at hatósági felügyelet alá helyeztek – közölte csütörtökön rendőrség.
Ráduly János néprajzkutatótól, írótól, költőtől, műfordítótól, rovásírás-kutatótól, népmesegyűjtőtől búcsúzik közösségi oldalán Kibéd község önkormányzata.
Sétálni indult Sepsiszentgyörgy főterére, de nem tért vissza az elhelyezési központba az a két lány, akit most a rendőrséggel kerestetnek.
Felújítása után ismét látogatható a gernyeszegi Teleki-kastély, amelyet az elmúlt három évben restauráltak uniós forrásból. A csütörtöki bejáráson Teleki Kálmán gróf mutatta be az épületet, ahol a felújítás során az eredeti értékek megőrzésére törekedtek.
Marosvásárhelyen javában zajlik a városháza által megszervezett ingyenes ivartalanítás. Két rendelőben várják a kutyákat, cicákat.
szóljon hozzá!