
Illusztráció
Fotó: Kristó Róbert
A Maros megyei ügyészség szóvivője közölte, hogy 30 napos előzetes letartóztatásba helyeztek egy marosludasi férfit, aki ellen alapos gyanú merült fel egy gyilkossági kísérlet elkövetésének ügyében.
2017. augusztus 22., 16:282017. augusztus 22., 16:28
2017. augusztus 22., 16:292017. augusztus 22., 16:29
A gyanú szerint 2017. augusztus 12-én spontán konfliktus alakult ki az előtt a tömbház előtt, amelyben a gyanúsított, V. E. T. és a sértett, Ș. M. D. is lakik. A gyanúsított egy 16 centiméter pengehosszúságú konyhakéssel három szúrást ejtett a sértett gyomortájékára, valamint egyet a bal karjára. A sértett védekezésképpen egy bottal ütéseket mért a támadója lábára.
Az igazságügyi orvostani szakértő megállapította, hogy a sértett a bántalmazás miatt 30–35 napos gyógykezelésre szorul, valamint, hogy az élete veszélyben volt.
Augusztus 18-án az ügyészek elrendelték a bűnügyi kivizsgálás megkezdését és V. E. T. gyanúsított őrizetbe vételét gyilkossági kísérlet és a közrend megzavarása miatt. Még ugyanazon a napon a gyanúsítottat előállították a marosvásárhelyi ügyészségen előzetes letartóztatás elrendelésének javaslatával. Az ügyészség helyt adott a javaslatnak, és elrendelte a gyanúsított 30 napra szóló előzetes letartóztatásba való helyezését. A gyanúsított óvást nyújtott be a döntés ellen.
Az ügyészség szerint alapos bizonyítékok állnak rendelkezésre az eljárás törvényességét illetően, s ezeket a megyei rendőr-főkapitányság és a ludas városi rendőrség vizsgálatai támasztják alá. A nyomozást folytatják a konfliktus körülményeinek kiderítésére, valamint annak megállapítása végett, hogy kit terhel a jogi felelősség a kialakult helyzetért.
A szóvivő hangsúlyozza, hogy a bűnügyi vizsgálat jelenlegi szakasza nem zárja ki a gyanúsítottnak az ártatlanság vélelméhez való jogát.
Az egyedül élő idősek mellett egyre több „jóakaró” jelenik meg, aki kihasználja, kifosztja őket – figyelmeztet Csata Éva, a HIFA Egyesület elnöke, aki nyílt levélben fordult a külföldön élőkhöz, kérve, figyeljenek jobban oda itthon lévő szeretteikre.
Fagypont alá esett a hőmérséklet péntekre virradóan az Omu-csúcson, ahol csütörtökön fehérbe is borult a táj. Pedig még napokkal ezelőtt az elviselhetetlen kánikulára panaszkodtunk...
Halálra gázolt a vonat pénteken a medgyesi állomáson egy 70 éves férfit.
Súlyos incidens történt péntek reggel a Ryanair Thesszalonikiből a németországi Memmingenbe tartó járatán: a felszállást követően betört a repülőgép egyik ablaka, a kialakult helyzet miatt pedig megsérült egy utas.
Románia az év első felében már biztosította az idei állami hiteligény 49 százalékát – közölte pénteken Facebook-bejegyzésében Alexandru Nazare ügyvivő pénzügyminiszter.
Románia lakónépessége 2080-ra 15,633 millió főre csökkenhet a 2025. január 1-jén nyilvántartott 19,043 millióról – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) legfrissebb népesség-előreszámításából.
Az utcán maradhat a szemét Marosvásárhelyen, miután a prefektúra megtámadta a közigazgatási bíróságon az önkormányzat szemétszolgáltatásra vonatkozó határozatát. A városmenedzser szerint egyelőre nincs gond.
Idén májusban is negatív volt a természetes szaporulat Romániában, a halálozások száma az 1,8-szorosa volt az élve születésekének – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adataiból.
szóljon hozzá!