
Fotó: Daczó Dénes
Kalandozni nemcsak az erdőben, a kalandparkban, vagy nagy utazások során lehet, hanem egy-egy előd életében, mindennapjaiban való elmélyülés is felér egy kalanddal – olvasható a Jeles alcsíkiak kiadványsorozat második kötetében. A szerző, Daczó Katalin gyakran kalandozik ilyenformán, hiszen újságíróként, dokumentumfilmesként, kiállítások megálmodójaként és megvalósítójaként, televíziós szerkesztőként és számos könyv jegyzőjeként évtizedek óta kutatja a régmúlt történéseket, az elődök életét.
2022. február 23., 12:002022. február 23., 12:00
Jeles alcsíkiak címmel jelenik meg az a több kötetesre tervezett életrajzi adattár az Alcsík Kistérség Fejlesztési Társulás égisze alatt, amely az alcsíki származású vagy ott tevékenykedő személyiségeket sorakoztatja fel. Olyan lezárt életutakat, amelyek valamilyen módon kiemelkedők, és amelyekre az utókornak is emlékeznie érdemes.
Daczó Katalint szépvízi otthonában a legújabb kötete apropóján látogattuk meg, de beszélgettünk a filmes munkáiról, a Visszajátszás című dokumentumfilm-sorozatról, az általa rendezett kiállításokról, valamint arról is, hogy miért tartja fontosnak, hogy a múltbéli történéseket, emberi sorsokat felkutassa és megismertesse a nagyközönséggel.
Nem fognak csökkenni a katonai nyugdíjak, mint ahogyan a katonák fizetése és egyéb juttatásaik sem – jelentette ki szerda este Radu Miruță védelmi miniszter.
Nicușor Dan államfő részt vesz Washingtonban a Donald Trump amerikai elnök szevezte Béketanács első ülésén, csütörtökön. Románia megfigyelőként lesz jelen az egyeztetésen.
A fertőző felső légúti megbetegedések összesített száma is csökkent Hargita megyében, de ezen belül az influenzás esetek számában még egyértelműbb visszaesés tapasztalható. A szövődményes, azaz tüdőgyulladás-esetek száma viszont nőtt.
A központi állami intézmények személyi kiadásainak tízszázalékos csökkentését írja elő a közigazgatási reformról szóló sürgősségirendelet-tervezet, amelyet a koalíció által jóváhagyott formában bocsátott szerdán közvitára a fejlesztési minisztérium.
A lakossági földgáz végfelhasználói ára április elseje után nem fogja meghaladni a jelenlegi maximális szintet, mert a kormány egy új, átlátható árszabályozási rendszert vezet be – jelentette ki szerdán Bogdan Ivan energiaügyi miniszter.
Felhívással fordult szerdán a marosvásárhelyi magyarsághoz a Székely Nemzeti Tanács (SZNT), arra kérve a közösség tagjait, hogy vegyenek részt a március 10-i, székely szabadság napi megemlékezésen és felvonuláson.
Sorin Grindeanu képviselőházi elnök az alsóház szerdai ülésén azt mondta a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselőjének, Emanuel Ungureanunak, hogy többé nem engedi felszólalni a plénumban, ha nincs megfelelően felöltözve.
A Kájoni János Megyei Könyvtár digitális készségfejlesztési központtá válik a harmincnyolc Hargita megyei könyvtárat érintő projektje révén.
Románia öt éven belül kezdhet érdemben tárgyalni az euróövezethez való csatlakozás időpontjáról, ha sikerül tartósan 3 százalék alá csökkenteni a költségvetési hiányt – jelentette ki szerdán Mugur Isărescu.
szóljon hozzá!