
Fotó: Hőlégballon Parádé
Eredményesnek ítélték a szervezők a 18. Hőlégballon Parádét, amelyet az elmúlt hétvégén szerveztek meg Nyárádköszvényesen és amelyen 18 hőlégballonnal lehetett repülni. Szombaton több mint ötezren váltottak jegyet és a sokan vettek részt a családi programokon.
2024. október 01., 15:222024. október 01., 15:22
2024. október 01., 15:382024. október 01., 15:38
Az esemény számos repülési lehetőséget kínált az extrém sportok szerelmeseinek, akik a sétarepülés mellett a siklóernyős és motoros siklóernyős repülést is kipróbálhatták.

Tizennyolc hőlégballon színezte be az eget péntek este Nyárádköszvényesen, ahol hétvégén tartják a Hőlégballon Parádét. Bár felavatták, egyelőre nem repülhetett a székely zászlóval díszített ballon, ami nemrég készült el.
– emelik ki a rendezvényt értékelő közleményükben a szervezők.
Fotó: Hőlégballon Parádé
A hőlégballonozás rendkívül időjárásfüggő:
Fotó: Hőlégballon Parádé
A vasárnapi rossz idő előjelei már szombat délután jelentkeztek, és bár a hőlégballonokat előkészítették a függeszkedő repülésre, a felszállást a pilóták már nem tartották biztonságosnak.

A hőlégballonok erdélyi „fővárosává” vált szeptember utolsó hétvégéjére a Maros megyei Nyárádköszvényes, ahol a 18. kiadását érte meg a Hőlégballon Parádé.
„Igaz, hogy az időjárás nem volt végig kedvező, ettől függetlenül, eredményes parádét tudhatunk magunk mögött mind a repülések, mind a földön zajló programok szempontjából. Szinte csak pozitív visszajelzéseket kaptunk.
– fogalmazott Lőrincz Miklós, a Hőlégballon Parádé egyik főszervezője.
Fotó: Haáz Vince
A szombati nap során több mint ötezren váltottak jegyet a Hőlégballon Parádéra, a helyszínen ennél többen voltak, hiszen 12 év alattiak számára ingyenes volt a részvétel. A szervezők szerint a hangulat a koncertek idején tetőzött, amikor
A szombati estét fáklyázás zárta: a 18 hőlégballon látványos fény- és tűzjátékot mutatott be az éjszakai ég alatt a Night Glow keretében.
Fotó: Hőlégballon Parádé
Az idei Hőlégballon Parádé arról is emlékezetes marad, hogy egy régi álom vált valóra: csehországi közreműködéssel elkészült a Székely Ballon Alapítvány székely motívumokkal díszített hőlégballonja.
A székely ballon kétségkívül a jövő évi Hőlégballon Parádé egyik legszebb attrakciója lesz, szeptember utolsó hétvégéjén.
Fotó: Hőlégballon Parádé
A búcsújárás elengedhetetlen kellékei a feszületek, zászlók, egyházi jelképek, amik tájékozódási pontként is szolgálnak a több százezres tömegben. Fotósaink képein mutatjuk az idei búcsú legszembetűnőbbjeit.
Az idei pünkösdszombaton is kegyes, sőt „túl kegyes” volt az időjárás a zarándokhoz, akik tűző napsütésben, nyárias melegben vehettek részt a búcsús szentmisén, Csíksomlyón. Fotókon mutatjuk.
Közösen csaknem 160 személynek nyújtottak orvosi ellátást a Hargita megyei mentőszolgálat és a tűzoltóság csapatai a csíksomlyói nyeregben. Ebben az évben kevesebb zarándok szorult segítségre, és ebben bizonyára a kedvező időjárás is közrejátszott.
A magyar, a székely és az ősi, a székelység megpróbáltatásaiban vigaszt nyújtó himnusz eléneklésével ért véget az idei csíksomlyói pünkösdi búcsú. A hegynyereg több százezer magyar zarándok hangját visszhangozta.
Újabb magyarellenes provokációval jelentkezett a csíksomlyói pünkösdi búcsú napján Mihai Tîrnoveanu, a Nemzet Útja (Calea Neamului) nevű román nacionalista szervezet elnöke.
A hithez, a családhoz és az örök keresztény értékekhez való hűség megőrzésére buzdította a zarándokokat Székely János, szombathelyi megyés püspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia elnöke, a Csíksomlyói búcsú idei szónoka.
Mozgalmas éjszakájuk volt a segesvári tűzoltóknak: néhány órán belül egy tűzesethez, valamint egy közúti szerencsétlenséghez is riasztották őket. A balesetben két felnőtt és két gyermek sérült meg.
Sokak számára nem adatok meg a lehetőség, hogy személyesen legyen jelen a csíksomlyói pünkösdi búcsún. A világhálónak köszönhetően azonban élőben követhető a búcsús szentmise és az azt megelőző események.
Idén is kiemelt figyelemmel követjük a csíksomlyói pünkösdi búcsú eseményeit, ráadásul megújult élő közvetítéses formátumban igyekszünk beszámolni az összmagyarság legnagyobb zarándoklatáról. Kövesse velünk az idei történéseket.
Keresztalják, lovas zarándokok, autóval, zarándokvonattal vagy éppen busszal érkező erdélyi és anyaországi magyarok találkoznak idén is Csíksomlyón, a pünkösdszombati búcsún. Kövesse élőben a búcsú történéseit a Székelyhonon!
szóljon hozzá!