
Fotó: Haáz Vince
Szent Miklós napjának előestéjén, december 5-én hivatalosan is megnyitja kapuit a marosvásárhelyi karácsonyi vásár a Színház téren, folytatva a hagyományt.
2024. december 03., 19:002024. december 03., 19:00
Az ünnepség 18:00 órakor kezdődik, amikor a gyerekeket az a megtiszteltetés éri, hogy meggyújthatják a feldíszített karácsonyfa ünnepi fényeit, ezzel is jelezve a téli ünnepek kezdetét. Az ünnepi hangulat a Színház téri színpadon folytatódik, ahol Jakab Csaba & Band és Gențiana két különleges koncerttel örvendezteti meg a közönséget.
A vásár mesebeli élményt ígér, és számos látnivalót kínál:
A Virágóránál felállított 20 méteres élő karácsonyfa lenyűgöző szépségével uralja a teret;
Közel 40 házikó hagyományos finomságokat, kézműves termékeket és egyedi ajándékokat kínál helyi termelőktől és kézművesektől;
7 finomságokkal teli kocsi, ahol a látogatók megkóstolhatják a hagyományos ízeket;
Látnivalók minden korosztály számára: az Avram Iancu-szobor előtti óriáskerék, a körhinta és a kisvonat a legkisebbeknek, valamint a Mikulás-busz.
Fotó: Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala
A Mikulás házikója és hintója, valamint a város óvodáiból és iskoláiból érkező gyermekek napi éneklése különleges hangulatot biztosít a rendezvénynek.
A karácsonyi vásár csúcspontja december 22-én lesz, amikor a híres művész, Ștefan Hrușcă rendkívüli karácsonyi koncertet tart.
Várjuk, hogy együtt ünnepeljük a karácsony szellemét Marosvásárhelyen, egy örömökkel, hagyományokkal és varázslattal teli légkörben!
A karácsonyi vásár megnyitása és az ünnepi díszkivilágítás felkapcsolása alkalmából december 5-én, csütörtökön 17:00 és 21:00 óra között forgalomkorlátozás lesz a főtéren, beleértve a Rózsák terét és a szomszédos utcákat: Bartók Béla, Művész, Városháza, Tusnád és Enescu.
Fontos: további forgalomkorlátozások!
December folyamán minden hétvégén egy sávra korlátozzák a forgalmat az Ortodox Katedrális és a Bartók Béla utca közötti szakaszon. Ezek a korlátozások szombaton 15:00 órától vasárnap 22:00 óráig lesznek érvényesek.
Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala
(X – fizetett hirdetés)
Az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) keddi döntése szerint fel fogja szólítani a TikTok közösségi platformot, hogy távolítson el az „Ambulanța Neagră” vagy „Salvarea Neagră” témával kapcsolatos 90 videót az online közegből.
Nem lehet és nem is szabad megszavazni egy olyan bértörvényt, amellyel elégedetlenek a közalkalmazottak – jelentette ki kedden Florin Manole.
Megválasztotta Baka Andrást köztársasági elnöknek az Országgyűlés kedden.
Két férfi ellen indított büntetőeljárást a sepsiszentgyörgyi ügyészség kerítés gyanújával. Egyikük állítólag egy nő prostitúciós tevékenységét irányította, a másik pedig több nőnek biztosított lakást, tudva, mire használják.
A közalkalmazotti bértörvény tervezetét előzetes politikai megállapodás alapján kellene megvitatni és megszavazni a parlamentben – jelentette ki kedden az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor.
A város által igényelt 88 millió lejes kölcsönt 125 millió lejre emelték a marosvásárhelyi tanácsosok keddi rendkívüli ülésükön, amikor arról is döntöttek, hogy mire szánják a plusz összegeket.
Hamarosan hozzáfoghatnak a csíkszentmártoni egészségügyi központ felújításához – Hargita Megye Tanácsa rendkívüli ülésen fogadta el az elkészült műszaki terveket az aktualizált költségekkel. A teljes beruházás értéke 56,3 millió lej.
A lakossági fogyasztókat nem kellene érintenie a csernavodai atomerőmű 2-es reaktorának esetleges leállítása – nyilatkozta kedden az Agerpresnek Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület elnöke.
Egy gyermek esett ki egy országúton közlekedő járműből Tulcea megyében, a jelenetet pedig a mögötte haladó autó fedélzeti kamerája rögzítette. A rendőrség vizsgálatot indított az ügyben.
A Duna vízszintjének csökkenése miatt csütörtök reggel ellenőrzött módon leállíthatják a csernavodai atomerőmű 2-es reaktorát – közölte kedden a Nuclearelectrica.