
Az meleg őszi napokon is vannak látogatók
Fotó: Haáz Vince
A defibrillátor használatát tanulták meg csütörtök délelőtt a marosvásárhelyi állatkert alkalmazottai, miután adományba kaptak egy életmentő készüléket.
2024. október 24., 15:232024. október 24., 15:23
A marosvásárhelyi állatkertet tavaly 334 ezren látogatták meg. A létesítmény több alkalmazottja rendelkezik elsősegélynyújtó képzéssel annak érdekében, hogy ha valaki rosszul lesz vagy megsérül, gyorsan tudjanak reagálni.
A Rohammentő-szolgálat (SMURD) alapítványa a napokban egy automata defibrillátort adományozott az állatkertnek és csütörtökön az egészségügyi szakemberek megmutatták, hogy hogyan kell ezt használni.
Fotó: Haáz Vince
Mint ismert,
Fotó: Haáz Vince
Korondi Kinga, a marosvásárhelyi állatkert sajtószóvivője a Székelyhonnak elmondta, hogy minden alkalmazott részt vett azon a három órás képzésen, amelyen megtanulhatták, hogy sürgősségi esetben hogyan használhatják az életmentő eszközt.
– fejtette ki Korondi.
Fotó: Haáz Vince
Kérdésünkre elmondta, hogy a defibrillátort csak embereken lehet, fogják használni, szükség esetén.
Marosvásárhelyen és Szászrégenben több nagyáruházban van már használható automata defibrillátor, és hamarosan Segesváron is beüzemelnek egyet. Ezek használata viszonylag egyszerű és biztonságos, előzetes képzés nyomán, de akár telefonos utasításra szinte mindenki életet tud menteni vele.
Bemutatták a készülék használatát
Fotó: Haáz Vince
A Román Gépjármű-nyilvántartási Hivatal weboldalán bármikor ellenőrizhető, mikor jár le az autónk műszaki vizsgájának érvényessége. Érdemes időben feliratkozni, ugyanis a vizsga elmulasztása esetén több ezer lejes bírságra számíthatunk.
Három riasztást kaptak a hegyimentők a keddre virradó éjszaka a Moldoveanu-csúcs térségéből, és összesen nyolc turistát helyeztek biztonságba.
Az idei pótérettségin részt vett fiatalok 33,8 százalékának sikerült a vizsgája az első eredmények szerint – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Egy személyszállító kisbusz hátulról belerohant egy lovasszekérbe hétfő este a Szeben megyei Újegyház (Nocrich) térségében; a balesetben hatan megsérültek, köztük egy 14 éves gyermek – közölte a Szeben megyei rendőrség.
Az alkotmánybíróság hétfőn elutasította a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) és az SOS Románia párt beadványát a Románia és a Nemzetközi Újjáépítési és Fejlesztési Bank között aláírt hitelmegállapodás ratifikálásáról szóló törv&
A parlament joga eldönteni, hogyan szankcionálja az érdekellentét miatt elmarasztalt köztisztségviselőket – indokolta hétfőn az alkotmánybíróság a feddhetetlenségi törvénnyel kapcsolatos határozatát.
Év végéig a székelyföldi tejtermelő gazdaságok csaknem fele megszűnhet, az állatok a vágóhídra jutnak – figyelmezettek a gazdák érdekvédelmi szervezetei, akik az üzemanyagköltségek emelkedése, illetve a tej felvásárlási ára miatt elégedetlenek.
Az alkotmánybíróság szerint nem lehet vagyon- és érdeknyilatkozatok benyújtására kötelezni olyan személyeket, akik az állam által hivatalosan el nem ismert párkapcsolatban állnak a köztisztségviselőkkel.
Személyes hangvételű dokumentumfilm készül Pigniczky Réka rendezésében Orbán Viktor volt miniszterelnök politikai „átalakulásáról és bukásáról”, a premiert 2027 első felére tervezik – adta hírül a Filmhu.
szóljon hozzá!