
A sepsiszentgyörgyi kórház onkológiai osztályán tavaly mintegy 180 bennfekvő beteget kezeltek
Fotó: Pinti Attila
A sepsiszentgyörgyi Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház onkológiai osztályán tavaly kezelt betegek közül a legfiatalabb 18 éves volt.
2023. február 09., 15:482023. február 09., 15:48
A figyelemfelkeltés és az emberek tájékoztatása, továbbá a korai diagnózis és a megfelelő kezelés révén a megelőzhető halálesetek számának csökkentését célzó rák (február 4.) és a gyermekrák elleni küzdelem (február 15.) világnapja alkalmából tette közzé tavalyi statisztikai adatait a háromszéki egészségügyi intézet onkológiai osztálya.
Adataik szerint 2022-ben 607 alkalommal kezeltek 179 bennfekvő beteget, míg nappali betegként 271 páciensnek nyújtottak 1633 kezelést.
– jegyzik meg az illetékesek. Hozzáteszik, a leggyakrabban előforduló daganatos megbetegedések a rosszindulatú emlő-, vastagbél-, prosztata-, vese-, gyomor-, hörgő-, illetve tüdőrák, a legfiatalabb beteg pedig mindössze 18 éves volt.
„A rákos megbetegedések egyharmada megelőzhető, egy másik harmada pedig gyógyítható, ha a betegséget korán felismerik és megfelelő módon kezelik!” – hangsúlyozzák a szakemberek.
A bukaresti ítélőtábla kedden helyt adott a Sanitas egészségügyi szakszervezeti szövetség kérelmének, és a vonatkozó per jogerős lezárásáig felfüggesztette a közalkalmazotti bértörvény tervezetével kapcsolatos eljárást.
A Segesvári Középkori Fesztivál Románia legnagyobb ilyen rendezvénye. Idén július 24-26. közt várják a több mint 25 ezer látogatót az óváros falai közé, ahol először lép fel a Debreceni Történelmi Korok Hagyományőrző Egyesület is harci bemutatókkal.
Az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC) szerdán ismét figyelmeztetett, hogy továbbra is terjednek olyan SMS-ek, amelyekben csalók állítólagos bírságok vagy elmaradt befizetések rendezésére szólítják fel a címzetteket.
Megharapott egy veszélyesnek minősített kutya egy 26 éves férfit hétfőn Csíkszeredában, a Tudor Vladimirescu utcában. A sérültet kórházba szállították, az ügyben pedig büntetőeljárás indult.
Az oktatási minisztérium közvitára bocsátott kedden egy kormányhatározat-tervezetet, amely szerint pénzjutalomban részesítik a 2026. június-júliusi országos vizsgákon tízes átlagot elért diákokat.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán közölte, hogy a fekete-tengeri gázkitermelés Romániát az Európai Unió legnagyobb földgáztermelőjévé teszi.
Hetvenkét órája dolgoznak a vízszolgáltató ügyeletesei Szászrégenben, ahol meghibásodott az a nagyméretű vízvezeték, ami az üzemből ellátja a várost. Az illetékesek szerint kedd estig megoldódhat a probléma.
Az Országos Kataszteri Hivatal (ANCPI) informatikai rendszereit megbénító kibertámadás a lakáspiac élénkülésének időszakában történt, hatásai pedig az egész gazdaságban érezhetők – vélik ingatlanpiaci tanácsadók.
Két, alkohol befolyása alatt vezető sofőrrel szemben intézkedtek vasárnap a Hargita megyei rendőrök. Egy székelyudvarhelyi férfi ellen büntetőeljárás indult, míg egy jogosítvány nélkül vezető csíkkozmási férfit 24 órára őrizetbe vettek.
Az év első öt hónapjában 13,62 százalékkal 3146-ra nőtt a fizetésképtelenné vált cégek és egyéni vállalkozók (PFA) száma a 2025 azonos időszakában regisztrált 2769-ről – derül ki a Cégnyilvántartási Hivatal honlapján kedden közzétett adatokból.
szóljon hozzá!