A marosvásárhelyi Tompa Miklós Társulat népszerű művésznőjével készült életinterjú nyilvános bemutatójára kerül sor március 3-án, pénteken 17 órától a Marosvásárhelyi Nemzeti Színház kistermében.
2023. február 27., 10:532023. február 27., 10:53
A Prospero könyvek sorozat újdonságaként megjelent, Nekem a színház a családom című kötet szerzője Nagy Miklós Kund. A premieren közreműködik a kiadvány szerkesztője, Demény Péter író és Szikszai Attila, az Ábel Kiadó munkatársa.
Befejeződött a felújítás, megnyitották a forgalom előtt a csíkszeredai Szentkirály és a Koós Károly utcákat, valamint a Hunyadi János utca bejáratát, amelyek Csíksomlyót kötik össze a Kalász-negyeddel.
Elkészült az alap, csütörtökön pedig le is terítették az első réteg aszfaltot arra az új útra, amely az Erőss Zsolt Aréna körüli parkolót tehermentesíteni a jövőben.
A kormány jóváhagyta 1,9 milliárd lej elkülönítését a költségvetési tartalékalapból az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) büdzséjének kiegészítésére, hogy bíztosítsa az egészségügyi ellátás finanszírozásának folytonosságát.
A szakszervezeti szövetségek több ezer tagja tüntet csütörtökön a Cotroceni-palota előtt a kormány és a társadalmi partnerek közötti közvetítői szerepének felvállalását kérve az államfőtől.
Augusztus és november között csaknem 18 millió lej értékben szabtak ki bírságot az adóellenőrök az alapélelmiszerek árréskorlátozásának megsértése miatt.
Lemondott Bogdan Matei az Országos Sportügynökség (ANS) elnöki tisztségéről.
A Cotroceni-palota előtt tüntetnek csütörtökön 11 órától négy szakszervezeti szövetség tagjai a kormány és a társadalmi partnerek közötti közvetítői szerepének felvállalását kérve az államfőtől.
III. Károly brit király szerdán Londonban, a Buckhingham-palotában fogadta az Egyesült Királyságbeli látogatásra érkező Nicușor Dan román államfőt.
Karácsonyi műsorral egybekötött adománygyűjtést szerveznek december 20-án a nagytusnádi kultúrotthonban. A beérkező támogatásokkal két tusnádi férfi gyógyulását segítenék: Kató Lajosét és Szabó Sándorét.
A kormány szerdai ülésén úgy döntött, hogy a személyi jövedelemadó két százalékából begyűlt összegeket a helyi önkormányzatok alárendeltségében működő előadóművészeti intézmények támogatására fordítja.