Fiatal férfi vesztette életét abban a balesetben, amelynek során egy autó szalagkorlátnak ütközött, majd felborult az A3-as autópálya marosvásárhelyi repülőtérhez közeli szakaszán, pénteken délelőtt.
2024. szeptember 13., 13:362024. szeptember 13., 13:45
2024. szeptember 13., 13:452024. szeptember 13., 13:45
Egy 35 éves, marosvásárhelyi férfi vezette azt a járművet, amely pénteken délelőtt fél 11 körül felborult az A3-as autópályán, a marosvásárhelyi reptér közelében. A Maros Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint a sofőr Marosvásárhely irányából Radnót felé tartott autójával, amikor az autópálya reptérhez közeli lehajtójánál eddig még tisztázatlan körülmények között szalagkorlátnak ütközött, majd felborult.
A fiatalembert a tűzoltóknak kellett kiszabadítaniuk az autó roncsai közül, eszméletlen állapotban volt. Amint korábban a Maros megyei tűzoltóság tájékoztatása alapján írtuk, leállt a szíve,
A baleset pontos körülményeinek feltárása érdekében a rendőrség folytatja a nyomozást.
Telefonon beszélt Magyar Péter, az országgyűlési választáson győztes Tisza Párt elnöke hétfőn Kelemen Hunor RMDSZ-elnökkel. A kormányfői poszt várományosa közölte: megállapodtak, hogy jövő héten személyesen folytatják az egyeztetést Budapesten.
Noha korábban úgy tűnt, hogy akár 24 alkalmazottat is el kell bocsátani a csíkszeredai polgármesteri hivataltól a létszámcsökkentésre vonatkozó jogszabály miatt, végül csak a be nem töltött állásokat szüntetik meg, elbocsátás nem lesz.
A kecskeméti nyomozók a napokban két román állampolgárt vettek őrizetbe, akik rendőrnek kiadva magukat unokázós csalással több idős embert is megkárosítottak – közölte a Bács-Kiskun Vármegyei Rendőrfőkapitányság hétfőn a Police.hu oldalon.
Leszúrtak egy férfit a Fehér megyei Szászcsanádon vasárnap éjjel egy spontánul kitört konfliktusban, a 47 éves férfi belehalt sérülésébe – tájékoztatott hétfőn a megyei rendőrség.
Magyarország és a magyar emberek történelmet írtak, a Tisza Párt óriási felhatalmazást kapott, ami óriási felelősséget jelent – mondta Magyar Péter, a választáson győztes Tisza Párt elnöke hétfőn Budapesten tartott nemzetközi sajtótájékoztatóján.
Idén márciusban 4 684 474 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 3618-cal kevesebbet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2782 lej volt -– derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) hétfőn közzétett adataiból.
Április 13. és 26. között országszerte kismértékű hőmérséklet-ingadozásra lehet számítani – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hétfőn közölt előrejelzéséből.
Megérkeztek az országgyűlési választás első külképviseleti urnái a Nemzeti Választási Irodához (NVI) hétfő délelőtt.
Az önkormányzati tulajdonban lévő Urbana Rt.-re bízták Székelyudvarhelyen a köztisztasági és hóeltakarítási feladatokat, miután egy tanulmány szerint jogi, gazdasági, működési és közérdeki szempontból is ez bizonyult a legelőnyösebb megoldásnak.
A 2026-os magyar országgyűlési választás után már alig több, mint 381 ezer szavazat feldolgozása van hátra. A külképviseletekről és átjelentkezéssel érkező voksok száma viszonylag alacsony, így a végeredményhez már közel jár a számlálás.