
Fotó: Veres Nándor
Elhunyt a csíkszeredai sürgősségi kórház egyik, koronavírussal fertőzött alkalmazottja. A hírt az egészségügyi intézmény tette közzé Facebook-oldalán.
2021. október 11., 14:232021. október 11., 14:23
„Sosem volt még ennyi és ennyire súlyos állapotú koronavírusos beteg a kórházban. Ma (hétfőn, szerk. megj.) 139 koronavírusos beteget ápolunk a kórház osztályain és közülük 106 betegnek van szüksége oxigénes légzéstámogatásra.
– olvasható az egészségügyi intézmény által közzétett bejegyzésben.
„Példátlan, hogy hétvégén kilenc koronavírus-fertőzött beteg vesztette életét kórházunkban. Köztük van az első kolléga is, akit elvesztünk ebben a harcban: Dolha Hajnalka orvosírnoktól búcsúzunk. Családjának vigasztalódást kíván a kórház munkaközössége. Nyugodjon békében!” – olvasható a csíkszeredai kórház Facebook-oldalán.
Mintegy 44 millió lej jut idén a háromszéki önkormányzatok költségvetésének kiegyensúlyozására. A keretösszeget a polgármesterekkel való egyeztetés után osztotta el a megyei tanács úgy, hogy minden község kapjon legalább 200 ezer lejt.
Előzetes letartóztatásba helyeztek egy 46 éves Arad megyei férfit, aki a nyomozók szerint két éven át szexuális erőszakot követett el élettársa kislánya ellen.
Az egészségügyi szakma iránt érdeklődő fiatalok tehették próbára magukat Sepsiszentgyörgyön. A Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház középiskolásoknak szervezett, négynapos programján 156 diák vett részt.
A Liszt Intézet Sepsiszentgyörgy Listae Herbariorum programsorozatának szerdai meghívottja Dakó Viola kertészmérnök.
Sulyok Tamás köztársasági elnök közölte: a választási eredmények alapján Magyar Pétert javasolja miniszterelnöknek az Országgyűlés alakuló ülésén. Az ülés időpontját a jogerős eredmény után a lehető leghamarabb tűzik ki.
Oroszországhoz köthető hackerek romániai intézmények e-mail-fiókjaiba is behatoltak egy, főként ukrajnai célpontokat érintő kibertámadás során.
Az új kormány megalakulása után Sulyok Tamás köztársasági elnöknek távoznia kell hivatalából – közölte szerdán, Budapesten újságírókkal a választáson győztes Tisza Párt elnöke, aki ezt követően a Sándor-palotában találkozott az államfővel.
Gernyeszegen kedden késő este egy autó elütött egy medvét. Az ütközés után a nagyvad elszaladt, egyelőre még nem találták meg.
Januárhoz képest februárban 39 lejjel (0,7 százalékkal) 5557 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Újabb Ro-Alert üzeneteket kaptak szerda hajnalban Tulcea megye északi részének lakói az orosz-ukrán háborúval összefüggésben, miután a hadsereg radarjai drónrajokat észleltek a román-ukrán határ térségében.