
Fotó: Pinti Attila
Belehalt sérüléseibe az a 22 éves, gyimesközéploki nő, akit november elején több késszúrással életveszélyesen megsebesített volt élettársa Csíkszeredában a nyílt utcán.
2022. december 01., 15:252022. december 01., 15:25
2022. december 05., 20:022022. december 05., 20:02
Életét vesztette a csíkszeredai kórház intenzív terápiás osztályán november 26-án hajnalban az a fiatal nő, akin november 4-én Csíkszeredában késsel több szúrt sebet ejtett volt élettársa, egy 33 éves, csíkkozmási férfi – erősítette meg értesüléseinket Konrád Judit, a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház menedzsere.
Amint arról korábban beszámoltunk, a támadást követően az áldozatot három – sürgősségi, mellkassebész és intenzív terápiás – szakorvosból álló csapat élesztette újra, majd sebészeti beavatkozást hajtottak végre.
A rendfenntartók a támadást követően rövid időn belül azonosították a gyanúsítottat és átadták az ügyészségnek. A Hargita Megyei Ügyészség bizonyítási eljárását követően a gyanúsítottat még az incidens napján, délután őrizetbe vette a rendőrség, majd estére kiadták a bírósági végzést is a harmincnapos előzetes letartóztatásra, emberölési kísérlet megalapozott gyanújával.

Sokakat aggaszt a közbiztonság kérdése Csíkszeredában a péntek délelőtti késelés után. Az esetről alig jött ki hivatalos információ, nagy a csend a hatóságok részéről, minden bizonnyal ez is hozzájárul a városlakók nyugtalanságához. Nem hagytuk annyiban.
Arról, hogy a gyanúsított bűnügyi eljárása milyen fordulatot vehet a történtek fényében, a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságnál próbáltunk érdeklődni, ám cikkünk megjelenéséig nem kaptunk információkat.
A marosvásárhelyi bíróság elrendelte csütörtökön Cristian Pomohaci népdalénekes harmincnapos előzetes letartóztatását.
Mintegy 200 ember jelenlétében zajlott Sepsiszentgyörgy főterén a trianoni döntés évfordulójáról való megemlékezés csütörtök délután, melynek fő szónoka Toroczkai László, a Mi Hazánk pártelnöke volt.
Az RMDSZ a kormányprogram és a miniszterek listájának ismeretében dönti el, hogy megszavazza-e parlamentben az Eugen Tomac vezette kormányt – nyilatkozta csütörtökön Kelemen Hunor.
Pénteken lezárul az idei egységes mezőgazdasági támogatások közel három hónapos igénylési időszaka. Megnéztük, hogy állnak a támogatásigénylés véghajrájában a székelyföldi megyék.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) a jövő héten „komolyan” elemezni fogja az Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök által javasolt kormányprogramot és politikai konstrukciót – jelentette be az alakulat csütörtökön.
Egy hónap alatt csaknem négyszáz bevetése volt a Kovászna megyei tűzoltóságnak. A közúti balesetek mellett tűzesetekhez, valamint bajba jutott állatokhoz riasztották őket.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Sorin Grindeanu csütörtökön kijelentette, hogy alakulata feltételekhez köti az új kormány támogatását.
Kovásznán szennyvíz öntött el több pincét és udvart a májusi esős időjárás során. A háromszéki szolgáltató szerint ez a szennyvízcsatorna-hálózat túlterheltsége miatt következett be, ezért bírságolást, ledugózást helyezett kilátásba.
Az RMDSZ jövő héten dönti el, hogy bizalmat szavaz-e az Eugen Tomac vezette kormánynak, miután a kijelölt miniszterelnök ismerteti a terveit – nyilatkozta csütörtökön az Agerpres hírügynökségnek Csoma Botond.
Egy férfi meghalt és egy nő megsérült csütörtök kora este a Temesvár körgyűrűjén történt közúti balesetben, amelyben három autó és egy téglákat szállító kamion ütközött össze.