
Tiltakozás Csíkszeredában is
Fotó: Gecse Noémi
Figyelemfelkeltő megmozdulást tartottak csütörtökön a Hargita és a Maros megyei mentőszolgálatok munkatársai is, akik felsorolták az egészségügyi minisztériumhoz intézett követeléseiket. A Mentős Szakszervezetek Országos Szövetsége által szervezett tiltakozó akciót minden megyeszékhelyen megszervezték.
2017. szeptember 28., 21:022017. szeptember 28., 21:02
Csíkszeredában mintegy harminc személy vett részt a Hargita Megyei Mentőszolgálat székhelyén. A követeléseket Magyari István, a Hargita Megyei Mentős Szakszervezet elnöke olvasta fel. Elsőként azt nehezményezték, hogy noha jövőben a mentősök fizetései növekednek, de az erre vonatkozó törvénytervezet szerint kevesebb lesz a különböző veszélyességi juttatások összege. Így, hiába lesz fizetésemelés, a tényleges munkabér tulajdonképpen csökken.
– fogalmazott Magyari István.
Fotó: Gecse Noémi
Másodsorban azt követelték, hogy a minisztérium sürgesse meg a mentőautók beszerzésének licitjét, hiszen legutóbb három éve kaptak új mentőautókat a megyei mentőszolgálatok. Azóta számos gépjármű állapota romlott, nagy szükség lenne újakra. Harmadrész pedig arra kérték az illetékes szaktárcát, hogy hagyja jóvá a mentőszolgálatok alkalmazott-számának a bővítését, mivel további szakképzett munkaerőre lenne szükség.
Fotó: Gecse Noémi
A Maros Megyei Mentőszolgálatnál csütörtökön 11 és 12 óra között „emberi” hangulatban vonultak a mentőszolgálat udvarára az alkalmazottak, ahol az érdekvédelmi szervezet megyei vezetője, Magyary Árpád felolvasta a szakszervezet országos vezetőségétől kapott közleményt, valamint a miniszterelnökkel szerdán folytatott egyeztetés után megfogalmazott közleményt, beindították a mentőautók szirénáit is.
– ismertette lapunknak Magyary Árpád.
A miniszterelnökkel szerdán találkoztak Bukarestben a szakszervezetek, és elismerte, hogy igazunk van, a törvényt korrigálni kell, de írásban nem rögzítettek semmit. Azt ígérte a kormányfő, hogy jövő héten lesz egy újabb találkozó. Amennyiben nem jutunk egyezségre, akkor október 5-én és 9-én nagyszabású tiltakozó megmozdulást szervezünk a fővárosban, a minisztériumok és a kormánypalota előtt. Remélem, hogy nem jutunk oda – tájékoztatott a Maros megyei érdekvédelmi szervezet vezetője.
Számos településen már várják a finanszírozás első részletét abban a programban, amely házfelújításokra és a község adminisztratív kapacitásának növelésére nyújt támogatást. Sok helyen melegebéd-programot is indítanak a pályázati finanszírozásból.
A szenátus kedden elfogadta a SAFE-program végrehajtásáról szóló sürgősségi kormányrendelet kiegészítéséről szóló törvénytervezetet.
Tánczos Barna ügyvivő miniszterelnök-helyettes szerint jelenleg egyetlen kormányalakítási forgatókönyv sem zárható ki, mivel a legfontosabb cél, hogy Romániának mielőbb teljes jogkörű kormánya legyen.
Ro-Alert figyelmeztetést adott ki kedden délután a Katasztrófavédelmi Főfelügyelőség (IGSU) Tulcea megye északi részének lakói számára, miután fennállt a légtérből lezuhanó tárgyak becsapódásának veszélye.
Folytatódnak az Öreg-Duna-ágnál a csernavodai atomerőmű áramtermelésének folyamatosságát biztosító vízelterelési munkálatok – közölte kedden a Román Vízügyi Igazgatóság (ANAR) szóvivője.
A kánikula miatt Hargita megyében csupán a Nagy-Homoród folyón korlátozták a vízfogyasztást egy gazdasági szereplőnek. Az aszály idejére kidolgozott korlátozási terv intézkedése egyelőre nem érinti a lakossági fogyasztókat.
Nicușor Dan kedden bejelentette, hogy kihirdette a kőolajpiaci válsághelyzet kihirdetéséről, valamint a lakásvásárláskor alkalmazott kedvezményes áfakulcs határidejének meghosszabbításáról szóló törvényeket.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán közölte, hogy nem várhatók problémák a lakosság, a mezőgazdaság és a fuvarozók üzemanyag-ellátásában.
Tovább emelkedtek kedden is az üzemanyagárak, a dízel litere már csak néhány banira van a 11 lejtől a Lukoil-töltőállomásokon.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) kedden újabb vörös, narancssárga és sárga riasztásokat adott ki az egész országra kiterjedő rendkívüli hőség miatt. Máramarosban, a Bánságban és a Körösvidéken vörös a hőségriasztás.
szóljon hozzá!