
Lup Daniel
Fotó: Rezi Erzsébet
Romániában már lemondtak róla, ezért egy olaszországi kórházba kért felvételt egy kolozsvári fiatalember, akit másfél éve agresszív limfómával diagnosztizáltak. Édesanyja kétségbeesésében fordult szerkesztőségünkhöz segítségért, ugyanis nem tudják fizetni a költségeket, a korábbi kemoterápiás kezelések és műtétek fedezésére még a házát is eladta. Csak annyit szeretne, hogy a fia életben maradjon.
2019. szeptember 05., 09:122019. szeptember 05., 09:12
2019. szeptember 05., 10:092019. szeptember 05., 10:09
Több kemoterápiás és sugárkezelésen van túl, illetve egy őssejt-transzplantációs műtéten is átesett az elmúlt másfél évben a kolozsvári Lup Daniel. Az alig harmincéves fiatalembernél ugyanis Non-Hodgkin T típusú agresszív limfómát diagnosztizáltak.
„Mi mindent megtettünk, és minden pénzünk elfogyott, még a házat is eladtam” – osztotta meg az édesanya. Mint mondta, Kolozsváron, a fia kezelőorvosa közölte velük, hogy Romániában már nem tudnak rajta segíteni, ezért azt javasolta, hogy külföldön próbálkozzanak tovább. Így került Daniel Olaszországba, a római Gemelli kórházba.
– mondta édesanya, hozzátéve, hogy csak annyit szeretne, hogy a fia életben maradjon. Lup Daniel Dicsőszentmártonon született és nevelkedett, majd gépészmérnöki egyetemet végzett Kolozsváron, és ott is telepedett le feleségével, egy kislányuk született.
Akik pénzügyi támogatást szeretnének nyújtani, utalhatnak a következő bankszámlákra : EURO RO65RNCB0568024019740001; Swift RNCBROBU vagy RON RO38RNCB0568024019740002.
Fotó: Rezi Erzsébet
A júniusi 10,42 százalékról júliusban 8,16 százalékra csökkent az éves infláció Romániában – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az idei nyári szezonban már ötödször támadt fürdőzőkre egy álcserepesteknős a horvátországi Kastelai-öbölben, Split közelében – közölte a Jutarnji List című zágrábi napilap az internetes oldalán.
Megsemmisített Románia két vízben sodródó, pilóta nélküli repülő szerkezetet a Fekete-tenger Romániához tartozó exkluzív gazdasági övezetében, a Neptun Deep gázmező közelében – közölte kedden Radu Miruţă ügyvivő védelmi miniszter.
A betegszabadságok 85 százalékát a magánszektorban dolgozók számára írták fel, de ez nem jelenti azt, hogy az állami szférában dolgozók sokkal ritkábban betegednek meg. Az viszont valós különbség, hogy a közszférában hosszabbak a betegszabadságok.
Két személy meghalt kedd este, miután egy személygépkocsi járdán tartózkodó gyalogosokba hajtott Brassóban – közölte a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU).
A Richter-skála szerint 4,3-as erősségű földrengés történt kedden 20 óra 21 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Nicușor Dan államfő gratulált Baka Andrásnak magyar köztársasági elnökké választásához kedden.
Új bázist nyit decemberben a Wizz Air légitársaság a Brassó–Vidombáki Nemzetközi Repülőtéren, és tizenötre bővíti a városból elérhető célállomások számát.
A román állampolgárok 2026. szeptember 4-től közvetlen repülőjárattal utazhatnak a Kínai Népköztársaságba a Peking és Bukarest közötti, az Air China által üzemeltetett járat elindításával.
A tartós szárazság miatt megugrott a vízfogyasztás, ami megnehezíti gyergyószentmiklósi, és környékbeli vízellátást is. Egyelőre még csak kérik az embereket, hogy takarékoskodjanak a vízzel, de ha a helyzet nem javul, korlátozásokra is szükség lesz.
szóljon hozzá!