
Fotó: Gaga Rádió
A Médiatér csoporthoz tartozó Rádió GaGa nyereményjátékának győztese a marosvásárhelyi Szilágyi Anna-Mária lett. Elmondása szerint életében először volt szerencsés, korábban soha nem nyert semmilyen nyereményjátékon.
2021. december 23., 11:582021. december 23., 11:58
A nyertes októberben kapcsolódott be a marosvásárhelyi Rádió GaGa nyereményjátékába.
– mesélte Szilágyi Anna-Mária, aki elmondta, korábban soha nem nyert, így most sem reménykedett, hogy a szerencse majd neki kedvez, de úgy érezte, meg kell próbálnia. „A gyerekeimnek mondtam, hogy ez a piros autó az enyém lesz, de nem gondoltam komolyan, el sem akartam hinni, hogy az én nevemet húzták ki” – tette hozzá.
Van egy családi autójuk, de ez a kis tűzpiros Fiat kiváló lesz a négytagú családnak városi közlekedésre. Nem titkolta, hogy előbb meg kell barátkoznia az új gépkocsival, mert eddig csak automata váltós autót vezetett, de kis gyakorlással majd ezzel is boldogulni fog.
– jegyezte meg a boldog nyertes. Szilágyi Anna-Mária már haza is vihette a 70 000 lej értékű személygépkocsit, és kedden a közjegyzőnél már a hivatalos papírok intézése is elkezdődött, úgyhogy igazán szép karácsonya lesz a marosvásárhelyi családnak a Médiatér csoport és Rádió GaGa jóvoltából.
Egy sofőr ittasan, egy másik pedig felfüggesztett jogosítvánnyal ült volán mögé szombatra virradóan Hargita megyében. A rendőrök mindkettőjüket feltartóztatták, és büntetőeljárás indult ellenük – közölte a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia több régiójára.
A magyarság ügye kiemelt jelentőségű a magyar kormány számára annak ellenére, hogy nincs a nemzetpolitikának külön államtitkára – jelentette ki Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter pénteken a felvidéki Gombaszögön.
Egy ötéves kislány meghalt, édesanyja és egyéves öccse pedig megsérült szombaton az A1-es autópályán, Kereszténysziget (Cristian) közelében, miután felborult az őket szállító személygépkocsi.
Az alapbér 15 százalékának megfelelő pótlékot kaphatnak az egészségügyi intézmények három műszakban dolgozó alkalmazottai – derül ki az új bértörvény pénteken nyilvánosságra hozott, felülvizsgált tervezetéből.
Az új közalkalmazotti bértörvény felülvizsgált tervezete szerint több kategóriában is béren felüli juttatásokat vezetnének be az oktatásban dolgozók számára.
Megkezdődött a beiratkozás a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Gyergyószentmiklósi Kihelyezett Tagozatára. Az itt zajló gazdasági szemléletű oktatás célja olyan szakemberek képzése, akik a földrajzi teret képesek turisztikai szempontból hasznosítani.
Kihallgatták pénteken a legfőbb ügyészségen Dan Tanasăt, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) parlamenti képviselőjét. Az Agerpres hivatalos forrásokra hivatkozó értesülése szerint a politikus ellen közösség elleni uszítás gyanújával vizsgálódnak.
Közzétették pénteken a munkaügyi minisztérium honlapján a közalkalmazotti bértörvény tervezetének új, felülvizsgált változatát.
Olyan hamis weboldalak jelentek meg, amelyek a Ghișeul.ro felületét utánozzák, és személyes adatokat, valamint bankkártya-adatokat próbálnak megszerezni – figyelmeztet a Nemzeti Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
szóljon hozzá!