
Nagy erőkkel keresték a hegyimentők és az önkéntes tűzoltók az eltűnt nőt
Fotó: Dancurás Hegyimentő Csapat
A gyergyóújfalvi bányánál találtak rá szerdán este arra a gyergyószentmiklósi nőre, aki több, mint egy hete tűnt el egy libáni hétvégi háztól. Jó fizikai állapotban van, de kórházi ellátásra szorul, amit meg is kapott.
2024. július 25., 11:202024. július 25., 11:20
2024. július 25., 11:232024. július 25., 11:23
A 43 éves B. Julianna még múlt szerdán, július 17-én távozott a hétvégi háztól, eltűnését aznap este jelentette be a testvére, és akkor el is indult a keresése. A több napi kutatás eredménytelen volt. Információink szerint egy hét után, szerdán este, fél nyolckor
Érdeklődésünkre válaszolva a Hargita Megyei Rendőr főkapitányság szóvivője Robert Costan közölte, hogy a helyszínre kiérkező rendőröknek a nő elmondta, hogy
A rendőrök ezt követően átadták a megtalált személyt a mentősöknek.
A nőt stabil fizikai állapotban találták a mentőszolgálat munkatársai, nem volt sem kiéhezett és nem voltak kihűléses, hipotermiás tünetei sem, a testén pedig sebek sem voltak, amelyek komolyabb ellátást igényeltek volna – mondta el a Székelyhonnak Péter Szilárd, a Hargita Megyei Mentőszolgálat vezetője. Hozzátette, ezt egy nagyon szerencsés esetnek tudja minősíteni, hiszen
B. Juliannát a Gyergyószentmiklósi Municípiumi Kórház sürgősségi osztályára szállították. „Szerda este 8 óra után a sürgősségi betegellátó egységünkbe szállította a mentő a hölgyet, ahol egészségügyi állapotát és sérüléseit felmérték a kollégák, és elindították a szükséges kezelést. Onnan beutalásra és további kezelésre át lett küldve más kórházba, tekintettel arra, hogy olyan típusú betegellátásra volt szüksége, melyet jelen pillanatban a gyergyói kórház nem biztosít” – közölte Fülöp Enikő kórházmenedzser. A rendőrségi szóvivő nyilatkozatában még közölte ezzel kapcsolatban, hogy
Fotó: Dancurás Hegyimentő Csapat
A rendőrség tájékoztatása szerint a Gyergyószentmiklósi Városi Rendőrséget egy férfi értesítette, aki elmondta, hogy húga, a 43 éves Bodó Julianna, aznap reggel 6 óra körül távozott a Libán-tető közelében lévő nyaralóból, és azóta nem tért vissza. A bejelentést követően a rendőrök azonnal megkezdték a szükséges lépéseket a személy azonosítása érdekében, és országos körözést rendeltek el.
A riasztást az eltűnés napján este hatkor kapták meg a hegyimentők is, A nő távozásától addig már 12 óra telt el. Kastal Gergő, a gyergyószentmiklósi Dancurás hegyimentő csapat vezetője szerint ha hamarabb történt volna a bejelentés, nagyobb esély lett volna a nő megtalálására.
Másnap reggel héttől kezdték újra a keresést, ami végül egy fél éjszakát és két napot tartott, részt vettek benne székelyudvarhelyi és szentegyházi hegyimentők is többek közt. Egy éjszaka és két nap után további kutatást már értelmetlennek látták és hivatalosan lezárták ezt.
Beszélgettek a hozzátartozókkal, akik elmondták, hogy a nő eléggé zavart szellemi állapotban volt. Öngyilkossági szándékot gyanítva a sziklák alját, tavakat és más helyeket is megnéztek, ahol feltételezhették, hogy egy ilyen lépésre sor kerülhetett.
A keresés hivatalos lezárása után még voltak, akik tovább kutattak, volt egy bejelentés is, miszerint egy nyaralóban egy betört ablakot látott egy szomszéd, és bent a földön takarót és párnát láttak, de ott sem sikerült megtalálni a keresett személyt.
Kastal Gergő feltételezése szerint a keresés azért nem vezetett eredményre, mert a nő bujkált az emberek elől, nem akarta, hogy megtalálják.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
szóljon hozzá!